Fot. Bartek Syta/Polska Fundacja Paraolimpijska

Wioślarstwo: Jolanta Majka i Michał Gadowski powalczą w repasażu o finał

Jolanta Majka i Michał Gadowski w swoim biegu eliminacyjnym zajęli czwarte miejsce i już jutro powalczą w repasażu o awans do niedzielnego finału mieszanych dwójek wioślarskich.

Podczas igrzysk paraolimpijskich w Tokio na torze regatowym w Sea Forest Waterway wyłonieni zostaną medaliści w czterech wioślarskich konkurencjach: jedynkach mężczyzn (PR1 M1x) i kobiet (PR1 W1x), dwójkach mieszanych (PR2 Mix2x) oraz czwórkach ze sternikiem (PR3 Mix4+). Polskę w dwójkach reprezentują Jolanta Majka oraz Michał Gadowski, dla których są to już trzecie wspólne igrzyska.

Dziś przed południem japońskiego czasu rozegrane zostały dwa biegi eliminacyjne na dystansie 2000 metrów z udziałem łącznie dwunastu osad. Zwycięzcy poszczególnych serii automatycznie kwalifikowali się do finału. Jolanta Majka wraz z Michałem Gadowskim w swoim wyścigu dopłynęli do mety na czwartym miejscu, notując rezultat 9:04,15 min, i szansy na finał A zmuszeni będą poszukać w sobotnim repasażu. Najlepszy czas dnia wykręcili mistrzowie świata z 2019 roku, Laurence Whiteley oraz Lauren Rowles z Wielkiej Brytanii, którzy zameldowali się na finiszu w 8:42,27 min.

————

Paulina Królak/Polska Fundacja Paraolimpijska
Fot. Bartek Syta/Polska Fundacja Paraolimpijska

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL