ME w Amp Futbolu: O pierwsze miejsce w grupie z Włochami

Reprezentacja Polski piłkarzy po amputacjach Amp Futbol po pokonaniu Francji 5:1 i Belgii 4:0 już dzisiaj zagra z Włochami o pierwsze miejsce w grupie B i rozstawienie w fazie pucharowej turnieju. Transmisję z tego spotkania można będzie śledzić od 14.00 na portalu sport.tvp.pl!

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

W drugim meczu turnieju biało-czerwoni dominowali od początku do końca spotkania, o czym najlepiej świadczy wybór na gracza spotkania bramkarza reprezentacji Belgii, który schodząc z boiska otrzymał owację na stojąco.

Na takie chwile czeka się całe życie i właśnie dla nich gramy w ampfutbol – powiedział Stijn Daguilar, który jest również prezesem belgijskiej federacji – Polacy są bardzo silną drużyną i jednym z faworytów tych Mistrzostw. Jestem pewien, że z taką grą zajdą w turnieju daleko.

Pod wrażeniem gry belgijskiego golkipera byli również polscy zawodnicy.

Bramkarz Belgów bronił niesamowicie i gdyby nie to wynik byłby jeszcze wyższy – powiedział znany z waleczności pomocnik reprezentacji Polski Sebastian Ziółkowski – Cieszę się, że zagrałem cały mecz w kadrze i że udało nam się wysoko zwyciężyć.

Mecz z „Czerwonym Flamingami”, był dla trenera Marka Dragosza okazją do sprawdzenia kilku nowych zawodników, w tym absolutnego debiutanta Piotra Mizery, dla którego był to pierwszy mecz w kadrze. Mizera pokazał się w nim ze świetnej strony notując piękną asystę przy golu na 1:0.

Mój debiut oceniam bardzo udanie – mówi pomocnik Kuloodpornych Bielsko-Biała –cieszę się, że udało mi się dograć dobrą piłkę do Tomka Misia, który wiedział co z nią zrobić. Czułem dużą presję związaną z pierwszym meczem z orzełkiem na piersi i to od razu meczem na Mistrzostwach Europy. Wydaje mi się jednak, że udźwignąłem tą presję i nie zawiodłem drużyny.

Zapraszamy do śledzenia mediów społecznościowych Amp Futbol Polska, w których publikowane są kulisy udziału biało-czerwonych w turnieju:

www.facebook.com/AmpFutbolPolska,
https://twitter.com/AmpFutbolPolska.

POLSKA v BELGIA 4:0 (2:0) skrót meczu ->https://goo.gl/6XMDV3

1:0 Tomasz Miś as. Piotr Mizera
2:0 Bartosz Łastowski as. Krystian Kapłon
3:0 Bartosz Łastowski bez asysty
4:0 Krystian Kapłon as. Rafał Bieńkowski

Skład reprezentacji Polski:

Łukasz Miśkiewicz – Dawid Dobkowski (Rafał Bieńkowski), Przemysław Świercz (Krzysztof Wrona), Piotr Mizera (Krystian Kapłon) – Sebastian Ziółkowski, Mateusz Kabała (Bartosz Łastowski), Tomasz Miś (Jakub Kożuch)

***

Plan meczów reprezentacji Polski:
czwartek 5.10 godzina 14:00 Polska v  Włochy -> transmisja na www.sport.tvp.pl.

Strona turnieju: http://eafc2017.tbesf.org.tr/.

————

Źródło: Informacja prasowa.
Nadesłał: Mateusz Widłak, Amp Futbol Polska.
Fot.: Bartłomiej Budny.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL