ME w pływaniu: Michał Golus i Igor Hrehorowicz awansowali do wieczornych finałów

Sześcioro biało-czerwonych miało okazję zaprezentować się w porannych eliminacjach piątego dnia pływackich mistrzostw Europy w Dublinie. Do wieczornych finałów, które podobnie jak wcześniejsze wyścigi odbędą się w National Aquatic Center, bezpośredni awans zdołali wywalczyć jedynie Michał Golus oraz Igor Hrehorowicz.

Michał Golus już teraz mistrzostwa w Dublinie zaliczyć może do udanych. W środowym finale 50 metrów stylem dowolnym (S8) sięgnął po pierwsze dla Polski złoto. Zawodnik Wodnika Radom dziś spróbował swoich sił na dwukrotnie dłuższym dystansie. W swojej serii 22-latek minimalnie przegrał z Niemcem Torbenem Schmidtke. Na finiszu uzyskał 1:05,30 min, a reprezentant naszych zachodnich sąsiadów dotknął ściany basenu 0,12 s szybciej. Finał z udziałem Polaka, który ostatecznie miał czwarty czas eliminacji, odbędzie się o 20:24 polskiego czasu.

Z awansu do drugiego w karierze medalowego wyścigu (wcześniej było ósme miejsce na 100 metrów motylkiem) cieszy się trenujący w Starcie Wrocław Igor Hrehorowicz. 15-latek to odkrycie tegorocznego sezonu. Miejsce w finale 200 metrów stylem zmiennym (SM9) nasz zawodnik wywalczył sobie czasem 2:29,45 min, który był siódmym wynikiem w porannym bloku startowym, a także piątym wynikiem w jego serii. Poza czołową ósemką znalazł się startujący z Hrehorowiczem w tym samym wyścigu Patryk Biskup. Drugi z naszych pływaków uzyskał w eliminacjach czas 2:30,02 min, co przełożyło się na pechowe dziewiąte miejsce. Finał tej konkurencji zaplanowany został na godzinę 21:10.

Los Patryka Biskupa podzielił również Kamil Otowski, który eliminacje 50 metrów grzbietem (S3) zakończył z czasem 1:20,25 min na ostatniej dziesiątej pozycji. Do ostatniego premiowanego awansem do finału miejsca Polakowi zabrakło nieco ponad osiem sekund. Na eliminacjach swoją przygodę w konkurencji 100 metrów kraulem (S8) zakończyły także klubowe koleżanki: 24-letnia Monika Belczewska oraz młodsza o siedem lat Nikola Kacik. Starsza z zawodniczek gdańskiego Startu ostatecznie była jedenasta (1:25,03 min), Kacik natomiast dopłynęła do mety w 1:27,51 min, co ostatecznie dało jej trzynaste miejsce.

————

Fot.: Bartłomiej Zborowski/Polski Komitet Paraolimpijski.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL