ME w tańcu na wózkach: Polski dzień w Łomiankach. Karpiński i Kinczel mistrzami Europy!

Trzy krążki, po jednym z każdego koloru, wytańczyli w Łomiankach biało-czerwoni w przededniu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po ten najcennieszy kruszec w combi latin II sięgnęli Paweł Karpiński oraz Nadine Kinczel.

Dla Pawła Karpińskiego i Nadine Kinczel jest to pierwszy mistrzowski tytuł w imprezie tak prestiżowej rangi. W swojej kolekcji już wcześniej posiadali medale najważniejszych tanecznych imprez, jednak oboje na złote krążki dumnie pobrzękujące na szyjach kolegów i koleżanek z parkietu spoglądać mogli dotąd jedynie z zazdrością. Tytuł mistrzów Europy w tańcach latynoamerykańskich (II) to spełnienie ich najskrytszych marzeń i zarazem wielka nagroda za niezliczoną ilość godzin poświęconą na wspólne treningi. Biało-czerwoni wraz z białoruską parą Hanną Siratsiuk i Iharem Kuliaszowem (combi latin I) utarli nosy Ukraińcom, którzy zgarnęli w sobotę najcenniejsze krążki w pozostałych czterech konkurencjach.

W rytmach latino wśród par prezentujących swoje taneczne umiejętności na wózkach (duo) tytuły mistrzów Europy powędrowały do małżeństwa Kernicznych, Snieżany oraz Władimira (duo latin I), a także Oleny Czynki wraz z partnerującym jej Olensandrem Oniszczenką (duo latin II). W  tej ostatniej specjalności mieliśmy swój srebrny akcent, bowiem decyzją jurorów drugą najlepszą parą na Starym Kontynencie okrzyknięci zostali Joanna Reda z Pawłem Karpińskim.

W rywalizacji solistek królowymi parkietu w podwarszawskich Łomiankach zostały Ilona Sługowina (solo I) oraz Olena Czynka (solo II). W tanecznych popisach pań z grupy I po brąz ku uciesze polskiej publiczności sięgnęła Julia Sadkowska. Tuż za podium w zmaganiach grupy II uplasowały się z kolei Joanna Reda (4. pozycja) oraz Katarzyna Błoch (5. pozycja), zaś poza czołową szóstką zawodów znalazła się Monika Chojnacka (ostatecznie była dziesiąta).

Combi latin I:

 1. Hanna Siratsiuk/Ihar Kuliaszow (Białoruś)
 2. Weronika Podczenko/Walerij Biewziuk (Ukraina)
 3. Vital Zinger/Sean Ziv (Izrael)

Combi latin II:

 1. Paweł Karpiński/Nadine Kinczel (POLSKA)
 2. Iwan Zamiga/Olena Dankiewicz (Ukraina)
 3. Aliaksandr Liachowicz/Daria Kulsz (Białoruś)

Duo latin I:

 1. Snieżana Kernicznaja/Władimir Kernicznyj (Ukraina)
 2. Amir Alibabic/Nastija Fijolic (Słowenia)
 3. Karin Antell/Gustav Antell (Finlandia)

Duo latin II:

 1. Olena Czynka/Oleksandr Oniszczenko (Ukraina)
 2. Joanna Reda/Paweł Karpiński (POLSKA)
 3. Maytal Wax/Shlomo Dahan (Izrael)

Solistki I:

 1. Ilona Sługowina (Ukraina)
 2. Tomer Margalit (Izrael)
 3. Julia Sadkowska (POLSKA)

Solistki II:

 1. Olena Czynka (Ukraina)
 2. Sofie Cox (Belgia)
 3. Sanja Vukasinovic (Austria)
 4. Joanna Reda (POLSKA)
 5. Katarzyna Błoch (POLSKA)

————

Fot.: Peter Testelmans/Muse Heart Photography.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL