Fot. Jacek Reda

MP w tańcu na wózkach: Zwycięstwa faworytek w Łomiankach i koniec współpracy utytułowanego duetu

W Łomiankach w dniach 3-4 października po raz 22. rozegrano mistrzostwa Polski w tańcu na wózkach. Kolejne zwycięstwa w karierze wywalczyły reprezentujące nasz kraj na zagranicznych parkietach Joanna Reda i Julia Sadkowska, obie cieszyły się dwukrotnie ze złotych medali. 

Solistka Joanna Reda reprezentująca miejscowy klub Swing Duet odniosła zwycięstwa w konkurencji solo w klasie 2. oraz w stylu dowolnym w klasie 2. ,,Cieszę się, że mogłam pokazać się na parkiecie tanecznym po tak długim czasie, ostatni turniej był na początku grudnia 2019 roku. Wystartowałam w kategorii single women II oraz freestyle women II. W obu tych stylach zdobyłam złote medale, z czego jestem bardzo szczęśliwa. Tym bardziej, że po raz pierwszy mogłam zaprezentować się w nowej choreografii ułożonej przez Annę Beker” – skomentowała swój start na portalu Facebook Joanna Reda, nasza utytułowana na arenie międzynarodowej zawodniczka. W klasie 1. pierwsze miejsce zgodnie z oczekiwaniami wywalczyła Julia Sadkowska, która podobnie jak Reda triumfowała również w konkurencji freestyle. 

Fot. Jacek Reda

Ostatni walc naszej eksportowej pary

Tegoroczne mistrzostwa kraju okazały się są przełomowe z uwagi na koniec współpracy Joanny Redy i Pawła Karpińskiego. Duet ten w piękny sposób reprezentował biało-czerwone barwy na arenie międzynarodowej, zdobywając medale mistrzostw świata i Europy, w tym te z najcenniejszego kruszcu. ,,Po długiej przerwie wystartowałam podczas mistrzostw Polski w tańcu na wózkach 2020. W sobotę po raz ostatni zatańczyłam walca z moim długoletnim partnerem tanecznym – Pawłem Karpińskim. Podziękowaliśmy sobie za 15 lat wspólnego tańca w kategorii duo. Pozostaną wspomnienia nie tylko z turniejów, zgrupowań ale także z pokazów, wyjazdów krajowych i zagranicznych. Wiele z tych wydarzeń było niesamowitych i niepowtarzalnych, dużo z tych chwil pozostanie z nami na zawsze np.: zdobycie mistrzostwa Europy w 2016 roku w Koszycach na Słowacji, gdy nie mogliśmy uwierzyć, że to się dzieje naprawdę” – napisała Joanna Reda na portalu społecznościowym Facebook.

Fot. Jacek Reda

O końcu współpracy poinformował również Paweł Karpiński, który podziękował byłej już tanecznej partnerce: ,,Przetańczyliśmy ze sobą ponad 15 lat. Był to czas pełen przygód i emocji. Niestety przyszedł czas kontynuować naszą karierę oddzielnie. Joanna Reda, dziękuję Ci za niesamowite wspomnienia, cierpliwość, sukcesy, których było wiele, jak również porażki, na parkietach światach”. W Łomiankach Paweł Karpiński rozpoczął nowy etap kariery. Na mistrzostwach kraju reprezentował on klub sportowy Swing Duet Łomianki w kategorii duo razem z Magdaleną Matusiak. Para sięgnęła po upragnione zwycięstwo. W konkurencji combi dublet wywalczyli Jan Maciejczyk i Monika Adamska, triumfując zarówno w tańcach standardowych jak i latynoamerykańskich.

WYNIKI – XXII Mistrzostwa Polski w Tańcu na Wózkach Łomianki 3-4.10.2020:

Soliści:
Klasa 1
I miejsce Julia Sadkowska (Swing Duet Łomianki)
Klasa 2
I miejsce Joanna Reda (Swing Duet Łomianki)

Duo:
Klasa 2
I miejsce Paweł Karpiński / Magdalena Matusiak (Swing Duet Łomianki)

Combi:
Klasa 2
standard
I miejsce Jan Maciejczyk / Monika Adamska (Kraków)
Klasa 2:
latin
I miejsce Jan Maciejczyk / Monika Adamska (Kraków)

Freestyle:
Klasa 1
I miejsce Julia Sadkowska (Swing Duet Łomianki)
Klasa 2
I miejsce Joanna Reda (Swing Duet Łomianki)

W ramach tańca na wózkach wyróżnia się konkurencje:

  • combi, gdzie osoba niepełnosprawna tańczy ze sprawnym partnerem,
  • duo, gdzie tańczą dwie osoby poruszające się na wózkach,
  • soliści, gdzie kobiety i mężczyźni tańczą na wózkach.
error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL