Karolina Pęk – tenis stołowy (singiel, kl. 9)

ME w tenisie stołowym: Polskie drużyny w grze o medale. Sobota ustali ich kolory

Sobotnie drużynowe rozgrywki w szwedzkim Helsingborgu wyłonią medalistów we wszystkich kategoriach. Co najmniej srebrny krążek mistrzostw Europy po triumfie 2:0 nad Rosjankami zapewniły sobie Karolina Pęk wraz z Natalią Partyką.

Natalia Partyka i Karolina Pęk, czyli odpowiednio indywidualna mistrzyni i wicemistrzyni Europy, awans do medalowej strefy w turnieju klas 9-10. przypieczętowały trzecim grupowym zwycięstwem bez straty seta nad Węgierkami Bettiną Bicsak i Alexą Szvitacs. W półfinale nasze panie pozbawiły złudzeń Rosjanki grające w składzie Olga Gorszkalewa-Komlewa/Anastazja Kostieniewicz, wygrywając z nimi dwa mecze. Ich rywalkami w drodze po złoto będą Turczynki.

W półfinale europejskiego czempionatu znaleźli się również rywalizujący w łączonych klasach 1-2. Rafał Czuper wraz z Tomaszem Jakimczukiem, którzy w ostatniej grupowej potyczce rozprawili się w tie-breaku z Hiszpanami Ikerem Sastre i Miguelem Angelem Toledo. Zapewniony medal mają również startujące w klasie 6-8. Katarzyna Marszał i Dajana Jastrzębska, które dziś nie sprostały Norweżkom Aidzie Dahlen i Norze Korneliussen, ulegając im 0:2. W zmaganiach klasy 8. dzięki triumfowi 2:0 nad norweskim duetem Pablo Jacobsenem i Fredrikiem Johansenem w najlepszej czwórce mistrzostw zameldowali się Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki. Sobotnie walki przy stole pozwolą ustalić ich kolory.

Z brązowym kruszcem na szyi opuszczą Helsingborg Michał Deigsler wraz z Maksymem Chudzickim. Starująca w turnieju klasy 7. polska para w trzech setach rozprawiła się z rywalizującymi z nim w grupie Ukraińcami, Bogdanem Omelczukiem i Kiryłem Rybałczenko. W ćwierćfinałowej potyczce również po trzech odsłonach odesłali do domu Francuzów Kevina Dourbeckera i Stephana Messiego. Drogę do wielkiego finału utorowała im porażka z Hiszpanami Jordim Moralesem i Alvaro Valera, przeciwko którym zdołali ugrać seta. Po brąz sięgnęli również Marek Chybiński i Damian Fira (kl. 11.). Ich pogromcami w dwóch setach okazali się reprezentanci Trójkolorowych, Lucas Edouard Creange, Antoine Zhao i Timothe Ivaldi.

Grajacy w klasie 3. Mariusz Czerwiński i Maciej Nalepka drużynowy turniej kończą na ćwierćfinale, do którego uzyskali awans po zwycięstwie 2:0 nad serbskim duetem Mladen Ciriciem i Sinisą Bradaseviciem. W spotkaniu o najlepszą czwórkę nie potrafili znaleźć sposobu na zawodników gospodarzy, Alexandra Ohgrena i Victora Sjoqvista, ulegając im w dwóch setach.

Kolor medalu poznają w sobotę Krzysztof Żyłka i Rafał Lis, którzy w rozgrywkach klasy 4. mają na koncie dwa zwycięstwa. Dziś biało-czerwoni potrzebowali dwóch odsłon na rozprawienie się ze Słowakami grającymi w składzie Peter Mihalik/Boris Travnicek. W ostatnim swoim spotkaniu zmierzą się z liderującymi Turkami.

Drugą porażkę w trzech meczach zanotowały Krystyna Łysiak oraz Dorota Nowacka, które w rywalizacji klasy 11. przegrały 0:2 z Turczynkami Ebru Acer i Sumeyra Turk. W stawce pięciu zespołów Polki zajmują aktualnie przedostatnią czwartą pozycję.

Przez fazy pucharowej nie zdołali przebić Sławomir Brak i Rafał Kraft. Biało-czerwoni z kompletem porażek zajęli czwarte miejsce w swojej grupie. Dziś poza ich zasięgiem okazały się pary z Niemiec (1:2 z Timem Laue i Benediktem Mullerem) oraz Wielkiej Brytanii (0:2 z Paulem Arifem Karabardakiem i Davidem Wetherillem). Ich los podzielili również grający w klasie 9. Paweł Konstantyn i Paweł Jabłoński, mimo że na zakończenie fazy grupowej wygrali w trzech partiach z rywalami zza Odry, Yannikiem Klausem Ruddenklau i Joshuą Wagnerem.

————

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL