ME w żeglarstwie: Piotr Cichocki mistrzem Europy!

Francuskie Mèze, które w dniach 23-27 października było gospodarzem mistrzostw Europy w żeglarstwie, okazało się bardzo szczęśliwe dla biało-czerwonych. Mistrzem Europy w klasie Hansa 303 został Piotr Cichocki.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Do zawodów zgłoszonych zostało ponad 130 żeglarzy i żeglarek z dwunastu europejskich krajów. Wśród uczestników nie mogło zabraknąć biało-czerwonych, którzy do Francji wylecieli w pięcioosobowym składzie. Do walki o medale przystąpili: Piotr Cichocki, Olga Górnaś-Grudzień, Andrzej Bury (cała trójka AKS OSW Olsztyn), Waldemar Woźniak oraz Grzegorz Włochowicz (obaj Stowarzyszenie Żeglarzy Niepełnosprawnych).

Doskonale we Francji spisał się Piotr Cichocki. 57-latek, żeglujący na jednoosobowej łódce w klasie Hansa 303, triumfował w końcowej klasyfikacji Para World mężczyzn i Open. Złoty medal mistrzostw Europy zagwarantował sobie już po trzech spośród czterech rozegranych wyścigów, w których dwukrotnie przekraczał linię mety jako pierwszy, raz  natomiast finiszował na drugim miejscu. Na drugiej pozycji w Para World i czwartej w Open sklasyfikowany został Waldemar Woźniak.

Mistrzostwa te dobrze wspominać powinna także Olga Górnaś-Grudzień. Klubowa koleżanka Piotra Cichockiego, startująca podobnie jak on w klasie Hansa 303, utrzymywała się w czołówce. Na mecie meldowała się na czwartej, dwukrotnie szóstej i czternastej pozycji, co w grupie Open przełożyło się na piąte miejsce. Polka okazała się najlepsza w zmaganiach kobiet w klasyfikacji Para World.

Andrzej Bury i Grzegorz Włochowicz, którzy w klasie Hansa 303 żeglowali na podwójnej łodzi, w stawce 37 duetów uplasowali się na ósmej pozycji.

————

Fot.: World Sailing.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL