Medale polskich łuczników w Słowenii

W słoweńskim Kamniku w turnieju Veronica’s Cup rywalizowali polscy łucznicy. Biało-czerwoni wywalczyli dwa medale: srebro Mileny Olszewskiej w zmaganiach łuku klasycznego kobiet oraz złoto w drużynie mieszanej w łuku bloczkowym.

W kwalifikacjach kobiet w łuku klasycznym wzięły udział 23 zawodniczki. Milena Olszewska uzyskała w nich siódmy wynik. Polka w fazie pucharowej, a dokładnie w 1/24, miała wolny los. Następnie pokonała 6:5 Alexandrę Longovą ze Słowacji. W ćwierćfinale czekała na Polkę Nanna Jakobsen. Dunka nie sprawiła Olszewskiej takich problemów jak Longova i nasza reprezentantka ten mecz wygrała pewnie 7:3. Nie było to ostatnie polsko-duńskie starcie, w półfinale nasza łuczniczka trafiła na Kristine Andersen, z którą zwyciężyła 6:4, zaś w finale natknęła się na Randi Dehn, która sięgnęła po złoto, pokonując 6:4 naszą wicemistrzynię świata z 2019 roku. Podium uzupełniła Andersen.

W łuku klasycznym mężczyzn Łukasz Ciszek w 1/24 pokonał w trzech setach 6:0 reprezentanta Słowenii Dejana Znidarcica. Niestety w 1/16 przegrał z jego rodakiem Gasperem Strajharem 0:6 i odpadł z turnieju. Jak się okazało później, jego rywal był bezkonkurencyjny w tej rywalizacji. Tym samym gospodarze mogli cieszyć się z triumfu swojego zawodnika. W łuku bloczkowym polskie barwy reprezentował Adam Dudka, który odpadł w 1/16, przegrywając 140:146 z Austriakiem Stefanem Heinczem. Bezkonkurencyjny okazał się jego rodak Nico Wiener. Wśród kobiet Dorota Dudka zakończyła rywalizację na 1/8 finału, ulegając 131:128 Andrei Celmanovej. Czeszka ostatecznie skończyła zawody z brązem, a triumfowała Chorwatka Amanda Milnaric.

Olszewska i Ciszek startowali wspólnie w zawodach drużyn mieszanych, biało-czerwoni przegrali 1:5 z Austriakami Elisabeth Straką i Julianem Schweighoferem  w ćwierćfinale i nie sięgnęli po medale w tej konkurencji. Ich rywale ostatecznie zakończyli rywalizację z brązem. W finale Francuzi pokonali 5:1 Słowaków. Tylko dwie drużyny stanęły do walki w drużynie mieszanej w łuku bloczkowym. Zwyciężyli Adam Dudka i Dorota Dudka, pokonując jednym punktem Karolinę Celmanovą i Martina Vanka (141:140).

————

Fot. Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL