MŚ w lekkoatletyce: Michał Derus zawalczy o medal!

Michał Derus powalczy jeszcze dziś wieczorem o medal w finale biegu na 100 metrów podczas mistrzostw świata w lekkiej atletyce rozgrywanych w Londynie. Polak uzyskał drugi czas eliminacji. W sesji porannej startowała również Renata Śliwińska.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Jako pierwsza na stadionie w Londynie pojawiła się Renata Śliwińska. 20-latka, która sklasyfikowana jest w klasie F40 (niskorosłość) rywalizowała w rzucie dyskiem F41 (im niższa druga cyfra, tym większy stopień niepełnosprawności). Nasza zawodniczka w siedmioosobowej stawce uplasowała się na szóstej lokacie. Polka, do której od Rio de Janeiro należy rekord świata w kategorii F40, w ostatniej próbie rzuciła 21,21m, co jest nowym rekordem mistrzostw. Mistrzynią świata w stolicy Wielkiej Brytanii została Tunezyjka Raoua Tlili z wynikiem 32,29m, przed Irlandką Niamh McCarthy oraz swoją rodaczką Samar Ben Koelleb.

Złoto: Raoua Tlili (Tunezja) 32,29m – rekord mistrzostw

Srebro: Niamh McCarthy (Irlandia) 26,17m

Brąz: Samar Ben Koelleb (Tunezja) 25,83m

6. Renata Śliwińska (Polska) 21,21m

Do finału biegu 100-metrów w klasie niepełnosprawności T47 awansował dwukrotny mistrz świata Michał Derus. 26-latek z Tarnowa, który urodził się bez lewej dłoni, w swojej klasie niepełnosprawności w głównej mierze rywalizuje z brazylijskimi sprinterami. Polak zwyciężył w swoim półfinale z czasem 10,87s, przed Yohannesem Nascimento z Brazylii o cztery setne. Pierwszy półfinał z rekordem mistrzostw wygrał Petrucio Ferreira dos Santos (10,67s). Finał odbędzie się dziś o 21:20.

W konkursie rzutu oszczepem w kat. F55 startował Joachim Krężelok. Polak pierwsze trzy rzuty wykonywał jako ostatni. Polak rozpoczął od wyniku 25,55m, co dawało mu prawo kolejnych trzech rzutów i siódmą lokatę. Niestety następne dwie próby były nieważne. W drugiej serii nasz zawodnik nie zdołał poprawić swojej pozycji. Złoto zdobył Serb Milos Zarić, srebro i brąz wywalczyli  odpowiednio reprezentanci Brazylii i Egiptu.

Złoto: Milos Zarić (Serbia) 30,83m

Srebro: Jonas Licurgo Ferreira (Brazylia) 29,05m

Brąz: Yaser Abdelaziz Elsayed (Egipt)  28,63m

7. Joachim Krężelok (Polska) 25,55m

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL