„Mistrz”. Już dziś premiera filmu o Macieju Lepiato

Już dziś, tj. 31 grudnia, na antenie TVP3 będzie miała miejsce oficjalna premiera filmu pt. „Mistrz”. Bohaterem dokumentu jest Maciej Lepiato, dwukrotny złoty medalista igrzysk paraolimpijskich w skoku wzwyż.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Nikt nie skacze wzwyż tak pięknie i wysoko jak Maciej Lepiato. Co wielka sportowa impreza, to złoty medal, najlepiej w dwupaku z rekordem świata, żeby to złoto miało lepszy smak. Najlepszy w historii tej konkurencji wynik (w kategorii T44), ustanowiony przez 29-latka przed rokiem podczas igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro, wynosi dziś 2,19 m i jest rezultatem o trzy centymetry słabszym od jego życiówki ustanowionej w 2013 roku podczas rywalizacji z zawodnikami pełnosprawnymi.

Lepiato na międzynarodowej arenie niepokonany jest od dobrych sześciu lat. Choć Polak coraz wyraźniej czuje na plecach oddech rywali (w szczególności Brytyjczyka Jonathana Brooma-Edwardsa, który ma do wyrównania rachunki za kilka ostatnich porażek) i różnice w końcowych zestawieniach są coraz mniejsze, to wciąż skutecznie udaje mu się odpierać te ataki. Zawodnik gorzowskiego Startu zdołał wywalczyć już dwa tytuły mistrza paraolimpijskiego oraz cztery z rzędu tytuły mistrza świata. Na drugim stopniu podium w tym czasie stawał raz, podczas ubiegłorocznego europejskiego czempionatu w Grosseto, gdzie połączone zostały kategorie niepełnosprawności (T42-44) i uzyskane wyniki przeliczano na punkty. Najlepszy na Starym Kontynencie okazał się wtedy jego kolega z reprezentacji, Łukasz Mamczarz.

Choć nasz mistrz już teraz może czuć się spełniony jako sportowiec, to pełnię szczęścia bez wątpienia osiągnie wtedy, gdy w 2020 roku zdobędzie podwójny bilet do Tokio. Dokument opowiadający historię Macieja Lepiato wyemitowany zostanie już dziś na antenie TVP3 (ogólnopolskie pasmo).

*****
„MISTRZ”
Scenariusz: Michał Juszczakiewicz, Robert Szaj
Reż.: Michał Juszczakiewicz
Premiera: 31.12.2017 w TVP3
Początek: 16:50

————

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL