Mistrzostwa Europy w rugby na wózkach przeniesione na 2021 rok

Pandemia koronawirusa zmusiła Polskę do odwołania kolejnej międzynarodowej sportowej imprezy. Mistrzostwa Europy dywizji B w rugby na wózkach, które w pierwszej połowie lipca miała gościć Warszawa, oficjalnie zostały przeniesione na rok 2021.

Zarząd Polskiego Związku na Wózkach (PZRnW) po konsultacjach ze Światową Federacją Rugby na Wózkach (IWRF) oraz ze Stowarzyszeniem Sportu Osób Niepełnosprawnych (SSON) jako współorganizatora, w oparciu o rekomendacje IWRF podjął decyzję o przełożeniu mistrzostw Europy dywizji B na rok 2021 – możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu wydanym przez Związek. Jednocześnie poinformowano, że na rozegranie zawodów wyznaczono termin 28 czerwca – 4 lipca.

Mistrzostwa Starego Kontynentu dywizji B z udziałem ośmiu zespołów pierwotnie miały odbyć się w warszawskiej Arenie Ursynów w dniach 5-13 lipca. Z powodu pandemii koronawirusa, która wydaje się nie mieć końca, utrzymanie tej daty graniczyło z cudem. W zawodach stanowiących zaplecze europejskiej elity poza Polską miały wystąpić narodowe reprezentacje Austrii, Finlandii, Irlandii, Rosji, Szwajcarii, Czech oraz Izraela.

Biało-czerwoni po nieudanych ubiegłorocznych mistrzostwach dywizji A w duńskim Vejle (zajęli ostatnią ósmą lokatę z jednym wygranym spotkaniem – przyp. red.) są żądni powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Bezpośredni awans uzyskają finaliści przyszłorocznej imprezy, zaś drużyny z dwóch ostatnich pozycji zanotują spadek do dywizji C.

————

Fot.: Fanpage reprezentacji Polski w rugby na wózkach.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL