Miting we Wrocławiu: Jabłońska w wysokiej dyspozycji

W dniach 20-21 maja we Wrocławiu odbyły się XXIII Ogólnopolskie Zawody Integracyjne w pływaniu z udziałem części naszej pływackiej kadry, która przygotowuje się do mistrzostw świata w Meksyku. Coraz wyższą formę prezentuje Oliwia Jabłońska, nasza medalistka Igrzysk Paraolimpijskich popłynęła we Wrocławiu szybciej niż wynosi rekord świata w konkurencji 400m st. dowolnym.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Oliwia Jabłońska rywalizowała z czterema zawodniczkami, Polka była bezkonkurencyjna, jednak nie ważna była lokata, a czas przez nią uzyskany. Już w pierwszym starcie kontrolnym nasza zawodniczka na długim basenie uzyskała 4:35,44, następnie ten rezultat poprawiła podczas Grand Prix w Opolu, gdzie w starciu z pełnosprawnymi rywalkami osiągnęła wynik 4:32,90. We Wrocławiu zawodniczka miejscowego STARTU pokonała ten dystans w czasie 4:29.12. Jej wynik jest lepszy od rekordu świata. Dyspozycja Polki, wskazuje, że mistrzostwa świata, mogą się okazać dla niej niezwykle udane.

Oprócz Jabłońskiej, dobrą formą błysnęła również Joanna Mendak oraz nasi pływacy. Królem stylu dowolnego był wśród mężczyzn Patryk Karliński, w „grzbietowym” najlepsze wyniki uzyskiwał Patryk Kowalski, zaś „motylek” i „żabka” to była domena we Wrocławiu Kamila Rzetelskiego.

Pełne wyniki

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL