MP w kolarstwie szosowym: Podwójna victoria Podkościelnej i Polaka

Triumfem zawodników Kolarskiego Klubu Tandemowego Hetman Lublin zakończyły się zmagania zawodników niewidomych i niedowidzących podczas mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym, które odbywają się w Krokowej-Gdyni (21-25 czerwca). Po złote medale sięgnęli Iwona Podkościelna i Marcin Polak.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Iwona Podkościelna, której od lat pilotuje Aleksandra Tecław, pierwszy z dwóch złotych krążków wywalczyła w indywidualnej jeździe na czas. W konkurencji tej, podobnie jak w wyścigu ze startu wspólnego, do rywalizacji przystąpiły jedynie dwa tandemy. Każdy z duetów miał do przejechania 19,8 km. Mistrzynie paraolimpijskie z Rio odcinek ten pokonały w czasie 38:58,89 min. Drugie na mecie Marta Stramek wraz z Moniką Sawą straciły do nich niespełna 48 sekund. W wyścigu ze startu wspólnego walka o tytuł mistrzyń Polski toczyła się na dystansie 61,5 km. Podkościelna i Tecław na finiszu uzyskały 1:35:12 godz., swoje klubowe koleżanki wyprzedziły o 8:59 min.

W czasówce mężczyzn do pokonania było również 19,8 km. Najlepszy czas spośród wszystkich zgłoszonych tandemów wykręcili Marcin Polak i Michał Ładosz (25:23,50 min). To do nich powędrował złoty medal mistrzostw Polski. Na drugim miejscu ze stratą 1:11 min do zwycięzców znaleźli się Przemysław Wegner i Artur Korc z Klubu Niewidomych Razem Poznań. Na trzecim stopniu podium stanęli zawodnicy ścigający się w barwach Hetmana Lublin, Adam Brzozowski i Tomasz Bala (strata 3:45 min). W takiej samej kolejności zakończyła się rywalizacja w wyścigu ze startu wspólnego, w którym do przejechania były 82 km. Polak z Ładoszem na finiszu uzyskali 1:51:47 godz., kolejne dwie ekipy wyprzedzili odpowiednio o 3:37 min i 7:22 min.


Fot.:
Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL