Fot. Polska Fundacja Paraolimpijska, Adam Nurkiewicz, Robert Szaj

Szermierze walczą z WOŚP w jednej drużynie. Wylicytuj trening z naszymi mistrzami!

Portal paraSPORTOWCY.pl wraz z klubem IKS AWF Warszawa i zaWOSPowani.pl przygotowali dla Was niesamowitą niespodziankę. Poczuj się jak średniowieczny rycerz i wygraj trening z naszymi paraolimpijczykami! Kwota za wylicytowany trening zostanie przekazana na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, która 31 stycznia zagra w całej Polsce już po raz 29.

Przedmiotem licytacji, z której środki w 100% zasilą konto WOŚP, jest profesjonalny trening szermierki na wózkach z zawodnikami Integracyjnego Klubu Sportowego AWF Warszawa. Do wzięcia udziału w aukcji zapraszamy WSZYSTKICH zainteresowanych poznaniem tego wyjątkowo pięknego i szlachetnego sportu, nie tylko osoby z niepełnosprawnością. Szermierka na wózkach jest bowiem jedną z dyscyplin, która znakomicie wpisuje się w ideę integracji w sporcie i poprzez sport.

Prekursorem w rozwoju szermierki na wózkach w naszym kraju jest klub IKS AWF Warszawa, który w tym roku świętuje 30-lecie istnienia. Polscy szermierze to dziś bez wątpienia ścisła światowa czołówka, a o sile tej dyscypliny stanowią w głównej mierze fechmistrzowie trenujący na co dzień w stolicy, którzy od lat tworzą trzon polskiej reprezentacji i na międzynarodowej arenie mogą poszczycić się niemałymi osiągnięciami.

Ogromna w tym zasługa skupionych wokół klubu działaczy, trenerów oraz zawodników, którzy na początku lat 90. minionego stulecia wypracowali pionierskie jak na tamte czasy rozwiązania i zaadoptowali treningi szermiercze do potrzeb oraz fizycznych możliwości osób z niepełnosprawnością. Na efekty ich pracy nie trzeba było długo czekać, bowiem już w Atlancie w 1996 roku na konto biało-czerwonych wpadł pierwszy paraolimpijski krążek.

Na przestrzeni ostatnich 30 lat przez kuźnię paraolimpijskich mistrzów, która mieści się na terenie warszawskiego AWF-u, przewinęły się dziesiątki wybitnych talentów. Podczas samych tylko igrzysk paraolimpijskich szermierze IKS AWF Warszawa wywalczyli na planszy ponad 30 medali, a w 2000 roku w Sydney z dorobkiem 7 złotych i 4 srebrnych krążków zdeklasowali konkurencję i zajęli pierwsze miejsce w medalowej klasyfikacji tej dyscypliny.

Zwycięzca licytacji otrzyma niepowtarzalną szansę poznania specyfiki szermierki na wózkach oraz zasad, jakimi rządzi się ta elitarna dyscyplina, a także podpatrzenia „od kuchni”, jak najlepsi w Polsce zawodnicy przygotowują się do tegorocznych igrzysk paraolimpijskich w Tokio. Dwugodzinny trening z Mistrzami, w trakcie którego zwycięzca wraz z osobą towarzyszącą wyposażeni zostaną w podstawowy sprzęt szermierczy oraz niezbędną wiedzę, przeprowadzony zostanie w dogodnym dla zwycięzcy terminie.

Licytacja treningu dla dwóch osób trwa do 2 lutego br. i dostępna jest

[TUTAJ]

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL