MŚ INAS: Polscy piłkarze z brązowymi medalami!

W szwedzkim regionie Varmland zakończyły się mistrzostwa świata w piłce nożnej INAS, federacji skupiającej sportowców z niepełnosprawnością intelektualną. Biało-czerwoni zajęli świetne trzecie miejsce, pokonując w meczu o brąz reprezentację Francji. Tytuł obroniła Arabia Saudyjska.

Na czempionacie globu miało zagrać dziewięć drużyn podzielonych na dwie grupy, faktycznie wystąpiło ich osiem, bo RPA wycofało się z turnieju. Zawody rozegrano w regionie Varmland, zaś mecze toczyły się w miejscowościach Karlstad, Kil, Arvika i Kristinehamn. Polacy rywalizowali w gr. B, gdzie przeciwnikami byli Japończycy, Rosjanie i Saudyjczycy.

Naszym pierwszym rywalem byli piłkarze z „Kraju Kwitnącej Wiśni”, którzy postawili trudne warunki, jednak ostatecznie udało się wygrać spotkanie 2:1. Drugi mecz grupowy biało-czerwoni zagrali z  Rosjanami. Polacy spisali się świetnie, zwyciężając 4:2. Ostatnie spotkanie stoczyli z broniącymi tytułu Saudyjczykami, kibice jednak nie zobaczyli bramek, bowiem mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Polacy awansowali z drugiej pozycji do półfinałów z uwagi na mniej korzystny bilans bramkowy niż Arabia Saudyjska.

Półfinał przegrany po karnych

W nim nasi piłkarze zmierzyli się z ekipą Argentyny. Zespół z Ameryki Południowej w fazie grupowej był niepokonany, pokonał on kolejno 4:2 Francję, 7:0 Szwecję oraz 8:0 Niemcy. Zaliczono jeszcze jako 3:0 mecz z RPA, które wycofało się z turnieju. Półfinałowe starcie z Argentyną było niezwykle emocjonujące, w 60 minucie po podaniu od Luciano Alejandro Campitelliego najlepszy strzelec Argentyny Gaston Ariel Ibarguengoitia dał swojej drużynie prowadzenie. Na 1:1 wyrównał Piotr Krawczyk. W doliczonym czasie gry Piotr Michalski wyprowadził na prowadzenie 2:2, jednak niespełna trzy minuty później Ibarguengoitia wyrównał na 2:2. Niestety w rzutach karnych Polacy przegrali 2:4 i pozostała im walka o trzecią lokatę. Mecz o brąz stoczyli z Francuzami. Nasza drużyna zakończyła mecz wspaniałym zwycięstwem 4:2 nad „Trójkolorowymi” i tym samym mogła cieszyć się z brązowych medali. W finale Arabia Saudyjska obroniłą tytuł pokonując ekipę Argentyny 2:0.

Mecz o trzecie miejsce można obejrzeć poniżej:

————
Fot. INAS/Youtube.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL