MŚ na ergometrach: Majka ze złotem, Gadowski z brązem

Złoto i brąz to dorobek medalowy naszych wioślarzy startujących w niedzielę na mistrzostwach świata na ergometrach rozgrywanych w amerykańskim mieście Long Beach. Z tytułu cieszyła się Jolanta Majka, a z trzeciej lokaty Michał Gadowski.

W hali sportowej Walter Pyramid po zwycięstwo w konkurencji PR2 na dystansie 2000 metrów sięgnęła Jolanta Majka. Polka finiszowała z nowym rekordem kraju wynoszącym od dziś 8:38.5 min. Konkurencja miała skromną obsadę. Nasza reprezentantka rywalizowała jedynie z Rahel Nagy. Węgierka była wolniejsza od naszej reprezentantki o 3:36 min. Pod koniec stycznia zawodniczka KSI Start Szczecin obroniła tytuł mistrzyni Europy w tej konkurencji podczas zawodów w Kopenhadze, triumfując z rekordem Polski 8:41.9 min. Wówczas wygrała z Łotyszką Zanną Cveckovską i Węgierką Nagy.

Pięciu zawodników zmierzyło się w konkurencji PR2. Obok brązowego medalisty ME Michała Gadowskiego i mistrza duńskiego czempionatu Włocha Gianfilippo Mirabile chęć na krążki miało trzech Amerykanów. Walka o medale okazała się niezwykle wyrównana. Triumfował wspomniany zawodnik z Italii z czasem 7:17.1 min przed Russelem Gernaatem (+7,3 s) oraz Michałem Gadowskim (+17,0 s).

Czterech zawodników rywalizowało w konkurencji PR1, w której stawkę zamknął Leszek Niewiarowski. Triumfował Węgier Peto Zsolt (8:09.9 min) przed Amerykaninem Ronaldem Harveyem o 46,8 s i Argentyńczykiem Carlosem Rubenem Vysockim o 1:03,6 min. Strata Polaka do mistrza świata wyniosła 1:44.3 min.

————

Fot. World Rowing (yt/screen)

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL