MŚ U-17 w szermierce: Kasjan Paszkowski siódmy we florecie

Trzech reprezentantów naszego kraju oglądaliśmy podczas drugiego dnia mistrzostw świata juniorów w szermierce na wózkach. We florecie kat. A na siódmej pozycji uplasował się Kasjan Paszkowski. 

Podsumowanie pierwszego dnia mistrzostw 

W rywalizacji florecistów U-17 w kat. A wzięło udział trzech Polaków. W fazie grupowej Kasjan Paszkowski miał bilans 2-2, a Jakub Kochan i Adam Gaszyk. 1:3. W ćwierćfinale doszło do starcia pomiędzy naszymi dwoma zawodnikami. Kasjan Paszkowski zwyciężył z rok młodszym kolegą z kadry Adamem Gaszykiem bez straconego trafienia. Na tej fazie udział w turnieju zakończył również szósty wczoraj w szabli kat. A w rywalizacji do lat 23 – Jakub Kochan. Zawodnik trenujący w Wołominie musiał uznać wyższość Leonardo Rigo. Włoch pokonał Polaka 15:8.

W ćwierćfinale Kasjanowi Paszkowskiemu przyszło rywalizować z będącym w wysokiej formie Juliusem Hauptem (piąty zawodnik rozgrywanych wczoraj w szabli U-23).  W 1/8 szermierz z Niemiec walczył z Dmitro Krassikovem z Estonii, Haupt dał sobie zadać  zaledwie jedno trafienie. Nasz młody zawodnik (rocznik 2001)  nie znalazł sposobu na rywala i przegrał 6:15.

– W grupie poradziłem sobie dość dobrze z wieloma utalentowanym zawodnikami i wywalczyłem 2:2 z czego byłem dość zadowolony. Walki bratobójczej wolę nie komentować, ale i ja i kolega z reprezentacji Polski dobrze walczyliśmy. W walce z Niemcem niestety nie poszło po mojej myśli i przegrałem, popełniłem parę głupich błędów i niestety zostałem pokonany. Ale nawet po porażce jestem zadowolony z wyniku a przegrałem z bardzo umiejętnym zawodnikiem, który ostatecznie zajął pierwsze miejsce, za co można mu tylko pogratulować – podsumował dzisiejszy start w rozmowie z naszym portalem Kasjan Paszkowski.

Ostatecznie reprezentant naszych zachodnich sąsiadów stanął na najwyższym stopniu podium. W półfinale wygrał z Rosjaninem Nikitą Trofimowem 15:8, zaś w wielkim finale był lepszy 15:6 od Japończyka Makoto Suzuki. Brązowe medale wywalczyli wspomniany Trofimow oraz Abdullah Alkhadi  z Kuwejtu.

We florecie kat. A kobiet do lat 17 wystąpiły tylko trzy zawodniczki. Triumfowała Elke Lale van Achterberg z Turcji, w  finale pokonując 15:5 Brazylijkę Anę Elisę Zafarino. Podium uzupełniła Aleksandra Gonczarowa z Rosji.

Opis pierwszego dnia rywalizacji

Finał floretu kobiet kat. A U-17

1. Elke Lale van Achterberg (Turcja)

2. Ana Elisa Zafarino (Brazylia)

3. Aleksandra Gonczarowa (Rosja)

Startowały 3 zawodniczki

Finał floretu mężczyzn kat. A U-17

1. Julius Haupt (Niemcy)

2. Makoto Suzuki (Japonia)

3. Abdullah Alkhadi (Kuwejt) i Nikita Trofimow (Rosja)

5. Felix Schrader (Niemcy)

6. Leonardo Rigo (Włochy)

7. Kasjan Paszkowski (Polska)

8. Luca Platania (Francja)

11. Adam Gaszyk (Polska)

12. Jakub Kochan (Polska)

Startowało 15. zawodników

mat. organizator,

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL