Medaliści podczas Ceremoni Otwarcia

MŚ w szermierce na wózkach U-23: Jakub Kochan na szóstym miejscu!

W Warszawie wraz z końcem Pucharu Świata nie zakończyły się szermiercze emocje, od wtorku trwają mistrzostwa świata do lat 17 i do lat 23. Dziś w pierwszym dniu rywalizacji rozegrano zawody w szabli kobiet i mężczyzn do lat 23, złote medale wywalczyli Rosjanin Maksim Szaburow i Gruzinka Nino Tibiasziwili . Na szóstej lokacie uplasował się Polak Jakub Kochan.

W turnieju mężczyzn ćwierćfinalista Pucharu Świata w Warszawie Maksim Szaburow pewnie pokonał w fazie pucharowej dwóch pierwszych rywali, Japończyka Makoto Suzuki 15:3 oraz Kanadyjczyka Ryana Rousella 15:4. W wielkim finale jego przeciwnikiem był Niemiec Maurice Schmidt. Rosjanin choć na początku walki prowadził, dał się zaskoczyć rywalowi i ostatecznie Schmidt wyszedł na prowadzenie 8:7, chwilę później podwyższając na 10:8. Od tamtej pory Szaburow jednak górował nad przeciwnikiem, zwyciężając 15:12. Z brązowych medali cieszyli się Rousell oraz Ukrainiec Maksym Mahula, który w 1/4 pokonał Polaka Jakuba Kochana 15:7. Drugi nasz przyszłościowy zawodnik Kasjan Paszkowski był dziesiąty.

 

Ceremonia medalowa mężczyzn:

Mistrzynią świata została Gruzinka Nino Tibiasziwili, która w finale łatwo pokonała reprezentującą Włochy Sofię  Brunati 15:4. Brązowe medale wywalczyły Francuzki Anne Sophie Maximin i  Amelie Dion. W gronie rywalizujących szablistek nie oglądaliśmy Polek.

Ceremonia medalowa kobiet

 

 

Szabla kat. A mężczyzn do lat 23:

1. Maksim Szaburow (Rosja)

2. Maurice Schmidt (Niemcy)

3. Maksym Mahula (Ukraina) i Ryan Rousell (Kanada)

5. Julius Haupt (Niemcy)

6. Jakub Kochan (Polska)

7. Oleg Gawrilenkow (Rosja)

8. Makoto Suzuki (Japonia)

9. Mathieu Rousselot (Francja)

10. Kasjan Paszkowski (Polska)

 

Szabla kat. A kobiet  do lat 23:

1. Nino Tibiasziwili (Gruzja)

2. Sofia Brunati (Włochy)

3. Anne Sophie Maximin, Amelie Dion (obie Francja)

5. Elisa Molteni (Włochy)

6. Ana Elisa Zeferino (Brazylia)

7. Matilde Spreafico (Włochy)

————

Fot. Adrian Lipiński.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL