Fot. dzięki uprzejmości UVP - Federação Portuguesa de Ciclismo

MŚ w kolarstwie: Trzy tandemy w czołowej ósemce

Bez medali zakończyły się sobotnie występy biało-czerwonych tandemów w wyścigu ze startu wspólnego. Najwyżej, na piątej lokacie, uplasowały się Justyna Kiryła z pilotem Aleksandrą Tecław. W niedzielę do walki o medale mistrzostw świata w portugalskim Cascais przystąpią ścigający się na handbike’u polscy reprezentanci.

Justyna Kiryła wraz z Aleksandrą Tecław nie kryły swojego rozczarowana po sobotnim wyścigu ze startu wspólnego. – Porażka zawsze boli. Wszak nie po to trenujemy i dajemy z siebie wszystko, często na granicy zdrowia i bólu, żeby przegrywać. Tym razem wracamy pod wozem. Serce chciało, ale ciało, głowa i forma były dalekie od zwycięstwa. Wyciągamy wnioski i idziemy naprzód – możemy przeczytać na oficjalnym koncie naszych reprezentantek, które podczas poprzednich mistrzostw świata w Emmen wywalczyły w tej konkurencji brązowy kruszec. Biało-czerwone tym razem uplasowały się na piątym miejscu ze stratą czterech sekund, choć do samego końca pozostawały w grze o zwycięstwo. Najwięcej sił na sprinterski finisz zachowały Brytyjki Sophie Unwin z pilotem Jenny Holl, wyprzedzając na ostatniej prostej Irlandki Katie-George Dunlevy i Eve McCrystal oraz swoje rodaczki Lorę Fachie i Corrine Hall. Na dziewiątej lokacie znalazły się Karolina Rzepa oraz Agnieszka Sikora, tracąc do triumfatorek osiem sekund, a jako jedenaste wpadły na metę nasze brązowe medalistki w czasówce Dominika Putyra z Ewą Bańkowską.

Finisz z grupy zadecydował również o podziale medali w rywalizacji panów. Tu z kolei zapierające dech w piersi zwycięstwo odnieśli Hiszpanie Christian Venge Balboa/Noel Martin Infante, którzy skutecznie odparli ataki naciskających Holendrów. Srebrny krążek powędrował do Vincenta ter Schure i Timo Fransena, zaś z brązu przyszło cieszyć się obrońcom tytułu Tristanowi Bangmie oraz Patrickowi Bosowi. Na szóstej lokacie uplasowali się ostatecznie trzeci przed dwoma laty Marcin Polak z Michałem Ładoszem, którzy stoczyli emocjonujący pojedynek o tę pozycję z Piotrem Kołodziejczukiem i Marcinem Białobłockim. Strata obu duetów do zwycięskich Hiszpanów wyniosła 15 sekund. Piętnaste miejsce ze stratą jednego okrążenia zajęli Dennis Srokosz oraz Kamil Kuczyński.

Wyniki:

Tandemy kobiety – 100,8 km:
 1. Sophie Unwin/Jenny Holl (Wielka Brytania) – 2:34:34 godz.
 2. Katie-George Dunlevy/Eve McCrystal (Irlandia) +0,0 s
 3. Lora Fachie/Corrine Hall (Wielka Brytania) +0,0 s

  5. Justyna Kiryła/Aleksandra Tecław (POLSKA) +4 s
  9. Karolina Rzepa/Agnieszka Sikora (POLSKA) +8 s
  11. Dominika Putyra/Ewa Bańkowska (POLSKA) +41 s
Tandemy mężczyźni – 117,6 km:
 1. Christian Venge Balboa/Noel Martin Infante (Hiszpania) – 2:33:04 godz.
 2. Vincent ter Schure/Timo Fransen (Holandia) +0,0 s
 3. Tristan Bangma/Patrick Bos (Holandia) +0,0 s

  6. Marcin Polak/Michał Ładosz (POLSKA) +15 s
  7. Piotr Kołodziejczuk/Marcin Białobłocki (POLSKA) +15 s
  15. Dennis Srokosz/Kamil Kuczyński (POLSKA) -1 okr.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL