Trzy zespoły powalczą o tytuł. Ruszył finał Amp Futbol Ekstraklasy

Husaria Kraków po raz trzeci, czy może Gloria Varsovia lub Koloodporni Bielsko-Biała po raz pierwszy? O tym, kto zostanie ampfutbolowym Mistrzem Polski, przekonamy się już w niedzielę podczas Turnieju Finałowego trzeciego sezonu rozgrywek piłkarzy po amputacjach. Emocji na pewno nie zabraknie, tym bardziej że trzecia drużyna w tabeli traci do lidera zaledwie jeden punkt!

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Rozgrywki Amp Futbol Ekstraklasy z roku na rok są coraz bardziej pasjonujące. W pierwszej odsłonie tej ligi Husaria Kraków zapewniła sobie mistrzostwo już na półmetku sezonu, nie pozostawiając rywalom żadnych szans. W ubiegłym roku sytuacja była już zupełnie inna i walka o najważniejsze trofeum toczyła się aż do ostatniego meczu sezonu, w którym to ampfutbolowcy z grodu Kraka pokonali sensację rozgrywek GKS Góra i mogli świętować obronę tytułu. W tym sezonie, oprócz Husarii, świetnie spisują się również zawodnicy Glorii Varsovia oraz Kuloodpornych Bielsko-Biała, którzy zrobią wszystko, aby przerwać mistrzowską serię krakowian. Stawkę uzupełniają trapieni kontuzjami wicemistrzowie z GKS Góra oraz debiutujący w rozgrywkach zawodnicy Niemieckiego Hoffenheim.

Już od pierwszego tegorocznego turnieju ligowego walka o punkty była bardzo wyrównana. Podczas turniejów w Płocku, Bielsku-Białej i  Krakowie zawodnicy zaprezentowali ampfutbol na najwyższym poziomie, a lider rozgrywek zmieniał się z meczu na mecz i z turnieju na turniej. Co ciekawe wszystkie trzy drużyny, które toczą jeszcze walkę o złoto, wygrały dotychczas po jednym turnieju. Przed rywalizacją w Warszawie w najlepszej sytuacji jest Husaria, która z dorobkiem 24 punktów prowadzi w ligowej tabeli. Zaraz za nią, z taką samą liczbą oczek, ale minimalnie gorszym bilansem bezpośrednich spotkań jest Gloria Varsovia (również 24 punkty). Na trzecim miejscu znajdują się Kuloodporni Bielsko-Biała, którzy do dwukrotnych Mistrzów Polski i gospodarzy finałowego turnieju tracą tylko jeden punkt.

– Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak niewiele dzieli pierwsze trzy drużyny w tabeli. Przed nami zacięty turniej, do którego jesteśmy bardzo pozytywnie nastawieni. Liczę na to, że podobnie jak dwa miesiące temu w Krakowie, nie będziemy mieli sobie równych i dzięki temu trofeum zostanie w Warszawie – mówi Jakub Kożuch młody napastnik Glorii Varsovia i najlepszy strzelec rozgrywek.

Warto dodać, że na czwartej i piątej pozycji w tabeli plasują się kolejno zawodnicy GKS Góra oraz Anpfif Hoffeheim. Ci pierwsi przez cały sezon borykają się z problemami zdrowotnymi, przez co nie mogą nawiązać wyrównanej walki z rywalami. Ci drudzy z kolei są częścią klubu Bundesligi o takiej samej nazwie i przylatują na wszystkie turnieje Amp Futbol Ekstraklasy właśnie z Niemiec.

– To Husaria jest faworytem ostatniego turnieju. Jesteśmy dwukrotnym Mistrzem Polski i zrobimy wszystko, żeby udowodnić kibicom, że zasłużyliśmy na podniesienie trofeum po raz trzeci. Oczywiście zadanie to będzie bardzo trudnie, ponieważ do walki włączyła się mocna Gloria oraz Kuloodporni, więc każda bramka może być na wagę złota. Niestety zdarzyło nam się kilka wpadek w tym sezonie i jedyną dopuszczalną opcją w ostatnim turnieju są zwycięstwa we wszystkich czterech meczach – dodaje lider Husarii Kraków i podpora reprezentacji Polski Mateusz Kabała.

Na trybunach Varsovii na pewno nie zabraknie trenera ampfutbolowej reprezentacji Polski Marka Dragosza. „Biało-czerwoni” przygotowują się bowiem do październikowych Mistrzostw Europy i zaraz po zakończeniu rozgrywek ligowych trener Dragosz ogłosi nazwiska 13 zawodników, którzy polecą do Turcji walczyć o medale.

W ubiegły weekend w Stambule odbyło się losowanie fazy grupowej europejskiego czempionatu. Polacy, po świetnych wynikach odnotowanych w ostatnich trzech latach (między innymi półfinał Mistrzostw Świata) losowani byli z pierwszego koszyka, z którego trafili do grupy B razem z Włochami, Francją oraz Belgią.

– Na pewno emocji, walki i dobrej piłki w Warszawie nie zabraknie. Każdy z zawodników będzie chciał się zaprezentować trenerowi z jak najlepszej strony i udowodnić swoją grą, że zasługuje na to, żeby znaleźć się w gronie powołanych na Mistrzostwa Europy – kończy Mateusz Kabała.

IV turniej Amp Futbol Ekstraklasy 2017 zostanie rozegrany już 26-27 sierpnia na stadionie Varsovii Warszawa przy ul. Międzyparkowej 4 w Warszawie. Wstęp na turniej jest bezpłatny. Zapraszamy!

Plan rozgrywek:

Sobota, 26 sierpnia:

12:00 oficjalne rozpoczęcie
12:15 Gloria Varsovia – Anpfif Hoffenheim
13:15 Husaria Kraków – Kuloodporni Bielsko-Biała
15:00 GKS Góra – Anpfif Hoffenheim
16:30 Gloria Varsovia – Kuloodporni Bielsko-Biała
17:30 GKS Góra – Husaria Kraków

Niedziela, 27 sierpnia:

8:00 Anpfif Hoffenheim – Kuloodporni Bielsko-Biała
9:00 Gloria Varsovia – GKS Góra
10:30 Anpfif Hoffenheim – Husaria Kraków
12:00 Kuloodporni Bielsko-Biała – GKS Góra
13:00 Gloria Varsovia – Husaria Kraków
14:00 Oficjalne zakończenie turnieju i sezonu

Aktualna tabela i wyniki Amp Futbol Ekstraklasy:
http://www.ampfutbol.pl/amp-futbol-ekstraklasa-2017/

Organizator rozgrywek Amp Futbol Ekstraklasy: Stowarzyszenie Amp Futbol Polska

Rozgrywki współfinansowane są ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki

Organizator Turnieju: Gloria Varsovia

Partner Turnieju: MOS Centrum

————

Źródło: Informacja prasowa.
Nadesłał: Mateusz Widłak, Amp Futbol Polska.
Fot.: Bartłomiej Budny.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL