Fot. Adam Nurkiewicz/Polska Fundacja Paraolimpijska

MŚ w kolarstwie: Żeński tandem i sztafeta tuż za podium

Mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym w kanadyjskim Baie-Comeau osiągnęły półmetek. Aktualny dorobek polskiej reprezentacji to jeden brązowy medal zdobyty przez Rafała Wilka w czwartkowej czasówce. W piątkowej jeździe na czas wokół podium zakręcił się żeński tandem w składzie Justyna Kiryła z pilotką Kamilą Wójcikiewicz oraz mieszana sztafeta ścigająca się na handbike’u.

Piątkowa indywidualna jazda na czas wyłoniła mistrzów świata m.in. w zmaganiach tandemowych. Wśród kobiet biało-czerwone barwy reprezentowały Justyna Kiryła z pilotką Kamilą Wójcikiewicz, ostatecznie plasując się tuż za podium. Od brązu, po który sięgnęła szwedzka para w składzie Louise Jannering/Catrin Nilsson, dzieliło nasze zawodniczki 39 sekund. Po złote medale sięgnęły znakomicie przygotowane do startu Sophie Unwin wraz z Jenny Holl z Wielkiej Brytanii, które triumfowały z przewagą niemal 50 sekund nad aktualnymi mistrzyniami paraolimpijskimi z Irlandii, Katie-George Dunlevy oraz Eve McCrystal.

Podwójnym zwycięstwem holenderskich tandemów zakończyła się czasówka w wykonaniu panów. Tęczowe koszulki mistrzów świata odzyskali Tristan Bangma z Patrickiem Bosem, mając półminutową przewagę nad kolegami z kadry Vincentem ten Schure i Timo Fransenem. Podium uzupełnili Francuzi Alexandre Lloveras wraz z Maximem Gressierem. Na dziewiątej lokacie sklasyfikowani zostali Piotr Kołodziejczuk z pilotem Michałem Podlaskim.

Na koniec dnia na trasę wyruszyły sztafety handbike’owe, rywalizując na dystansie 27 kilometrów. O jak najlepszy rezultat powalczyło trio w składzie Renata Kałuża, Rafał Szumiec i Krzysztof Plewa. Ostatecznie Polacy zamknęli stawkę czterech drużyn, tracąc do trzecich na finiszu Hiszpanów 2:08 min. Mistrzowskie tytuły zgarnęli Francuzi Riadh Tarsim, Florian Jouanny oraz Loic Vergnaud, meldując się na mecie 54 sekundy przed włoską ekipą.

Wyniki – indywidualna jazda na czas (28,4 km):

Tandemy:
 1. Sophie Unwin/Jenny Holl (Wielka Brytania) – 39:57.21
 2. Katie-George Dunlevy/Eve McCrystal (Irlandia) +49.53
 3. Louise Jannering/Catrin Nilsson (Szwecja) +3:21.15
 4. Justyna Kiryła/Kamila Wójcikiewicz (POLSKA) +4:00.17
Tandemy:
 1. Tristan Bangma/Patrick Bos (Holandia) – 34:53.21
 2. Vincent ter Schure/Timo Fransen (Holandia) +30.31
 3. Alexandre Lloveras/Maxime Gressier (Francja) +1:17.22

  9. Piotr Kołodziejczuk/Michał Podlaski (POLSKA) +3:56.36

Sztafeta H1-H5 9×3 km:

 1. Francja (Riadh Tarsim, Florian Jouanny, Loic Vergnaud) – 47:39
 2. Włochy (Paolo Cecchetto, Luca Mazzone, Diego Colombari) +54.0
 3. Hiszpania (Martin Berchesi Manzione, Sergio Garrote Munoz, Miguel Angel Garcia -Marquina Cascallana) +1:53
 4. POLSKA (Renata Kałuża, Rafał Szumiec, Krzysztof Plewa) +4:01

————

Fot. (ilustr.) Adam Nurkiewicz/Polska Fundacja Paraolimpijska

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL