MŚ w lekkoatletyce: Fiodorow w finale 200 metrów!

Alicja Fiodorow awansowała do finału biegu na 200-metrów kategorii niepełnosprawności T47 podczas mistrzostw świata  w lekkiej lekkoatletyce rozgrywanych w Londynie. Polka o medal pobiegnie w sobotę o 22:32.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

32-latka, mająca w swoim dorobku siedem medali z Igrzysk Paraolimpijskich z Aten, Pekinu, Londynu i Rio de Janeiro, pewnie awansowała do finału na 200-metrów. przegrywając w swojej serii jedynie z Anrune Liebenberg z Republiki Południowe Afryki, która wygrała z czasem 25,94s. Wynik Fiodorow 26,28s jest jej najlepszym wynikiem w tym sezonie. Polka uzyskała trzeci wynik półfinału, tym samym staje się kandydatką do medalu w finale, który odbędzie się w sobotę.

Konkurs F32 w rzucie maczugą pań  przeprowadzany był z udziałem dziewięciu zawodniczek, które wykonały dwie serie po trzy rzuty. Katarzyna Słomka rozpoczęła od 12,97m, następnie maczugę posyłała coraz dalej na odległość 12,99m i 13,68m. Z uwagi na dziewiąty wynik pierwszej serii zawodniczka Integracyjnego Klubu Sportowego w Cieszynie zakończyła konkurs po trzech rzutach na ostatniej pozycji. Złoto mistrzostw świata wywalczyła Mounia Gasmi z Algierii z rezultatem 25,07m, przed Marouą Ibrahmi z Tunezji (24,52m) i Gemmą Prescott z Wielkiej Breytanii (19,97m).

W biegu na 800-metrów T38 wystartował Michał Kotkowski. 18-latek ukończył bieg z życiówką 2:09.70, jednak czwarta pozycja nie dała mu szans na awans z czasem. W jego biegu najszybszy okazał się Irlandczyk Michael McKillop. Podopiecznego Andrzeja Wróbla czekają starty jeszcze na 200 i 400-metrów.

Przypomnijmy pierwszy dzień kończy się dla reprezentacji Polski z brązowym medalem zdobytym w pchnięciu kulą przez Janusza Rokickiego.

————-

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL