MŚ w Meksyku: Biało-czerwoni bez medali

Noc ze środy na czwartek nie przyniosła biało-czerwonym w Meksyku miejsc na podium. Najbliżej medalowych pozycji byli Kamil Otowski i Michał Golus, którzy w finałach swoich konkurencjach uplasowali się na czwartym miejscu.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Otowski i Golus tuż za podium

W finałach pływackich mistrzostw świata wystąpiło pięcioro biało-czerwonych. Kamil Otowski był przecierającym szlaki i jako pierwszy wskoczył do basenu. W finale 200 metrów stylem dowolnym (S2) był czwarty, tracąc do podium blisko 11 sekund (4:21,72 min). Na czele klasyfikacji znaleźli się dwaj Chińczycy: Benying Liu i Liankang Zou. Złoto okraszone nowym rekordem mistrzostw – 4:02,72 min – wywalczył ten pierwszy, jego kolega z reprezentacji natomiast popłynął 1,35 s wolniej. 8,05 s po zwycięzcy finiszował pochodzący z Chile Alberto Abarza.

Los kolegi podzielił Michał Golus. 22-latek z całej startującej dziś piątki był najbliżej podium. Do trzeciego w klasyfikacji 100 metrów stylem motylkowym (S8) Luisa Armando Andrade Guillena stracił 0,25 s. Wynik uzyskany przez Polaka – 1:04,31 min – dął mu czwarte miejsce. Dwie pierwsze pozycje przypadły Chińczykom. Zwyciężył z nowym rekordem mistrzostw (59,70 s)  Haijiao Xu, drugi ze stratą 2,67 s był Guanglong Xu.

Patryk Karliński do dwóch czwartych miejsc na dystansach 50 i 100 metrów kraulem dzisiejszej nocy dołożył piąte miejsce na 100 metrów stylem motylkowym (S10). Triumfował Brazylijczyk Andre Brasil, który jako jedyny zszedł poniżej minuty (57,90 s). Trzecie miejsce zajął jego kolega z reprezentacji Phelipe Andrews Melo Rodrigues (+3,47 s). Brazylijczyków rozdzielił Hiszpan David Levecq (+2,87 s). Polak przypłynął na metę 4,92 s po zwycięzcy, wynikiem 1:02,82 min ustanowił nową życiówkę .

Czech i Hamer na siódmej pozycji

Najbardziej doświadczony w polskiej ekipie Jacek Czech dzisiejszej nocy zaprezentował się na dystansie 50 metrów kraulem (S3). W gronie startujących 41-latek był jedynym przedstawicielem z grupy S2, pozostali zawodnicy na co dzień rywalizują w S3. Czech w stawce ośmiu pływaków z czasem 1:00,96 min był siódmy. Po nowy rekord świata (38,81 s) złoty medal popłynął Chińczyk Wenpan Huang. Stawkę na podium uzupełnili Diego Lopez Diaz z Meksyku (0,89 s) i Vincenzo Boni z Włoch (7,90 s).

Również siódma na dystansie jednej długości basenu techniką dowolną (S4) była Karolina Hamer.  Bezkonkurencyjna okazała się Włoszka Monica Boggioni, która rezultatem 38,79 s ustanowiła nowy rekord mistrzostw świata. Drugą na finiszu reprezentantkę gospodarzy Nely Mirandę Herrera wyprzedziła o 4,18 s. Trzecia była Chinka Jiao Cheng, która srebro przegrała z Meksykanką różnicą 0,06 s. Czas 36-letniej Hamer to 58,70 s.

Sztangistki ósme na świecie

Dwie Polki mogliśmy oglądać w podnoszeniu ciężarów. Obie nasze reprezentantki zmagania zakończyły na ósmej pozycji. Jako pierwsza w hali Gymnasium Juan de la Barrera zaprezentowała się Paulina Przywecka-Puziak. Zawodniczka bydgoskiego Startu na trzy próby czysto zaliczyła dwie. W pierwszym podejściu wycisnęła 87 kg, w drugim dołożyła do tego wyniku kolejne trzy kilogramy. Na sam koniec 26-latka zadysponowała 97 kg, bez powodzenia już niestety. Bezkonkurencyjna okazała się Chinka Yujiao Tan, która wycisnęła 130 kg. Druga w klasyfikacji Nigeryjkę Olaitan Ibrahim pokonała aż o 20 kg! Trzecie miejsce zajęła pochodząca z Egiptu Gihan Abdelaziz.

Druga z Polek, Beata Jankowska w kategorii do 73 kilogramów udaną miała tylko pierwszą próbę, w której zaliczyła 85 kg. Kolejne dwie do sztangi ważącej 86 i 90 kg decyzją sędziów uznane zostały za spalone. Po tytuł mistrzowski ze 145 kg na koncie sięgnęła Francuzka Souhad Ghazouani. Po 120 kg wycisnęły zawodniczki plasujące się na dwóch kolejnych pozycjach. Srebro ostatecznie zdobyła Nigeryjka Ndidi Nwosu, która wagą ciała pokonała Chinkę Miaoyu Han.

————

Fot.: IPC.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL