MŚ w parakajakarstwie: Kamila Kubas szóstą zawodniczką na świecie

Kamila Kubas zajęła szóste miejsce w finale A (KL1) na dystansie 200 metrów. Tym samym biało-czerwoni z kajakarskich mistrzostw świata w czeskich Racicach powrócą do kraju bez medalu.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Przepustkę do finału 200 metrów w grupie KL1 dało Kamili Kubas trzecie miejsce wywalczone podczas środowych eliminacji. W dzisiejszym finale 34-latka płynęła na siódmym torze. Na metę wyścigu wpadła z czasem 1:00,910 min, który przełożył się na szóstą pozycję w stawce dziewięciu zawodniczek. Mistrzynią świata została aktualna złota medalistka paraolimpijska z Rio de Janeiro, Brytyjka Jeanette Chippington (57,382 s). Na drugim miejscu finiszowała Rosjanka Aleksandra Dupik (57,871 s). Trzecia była natomiast reprezentantka Chile, Katherine Wollerman (58,665 s).

10 minut wcześniej w finale B 200 metrów w grupie KL3 popłynął Mateusz Surwiło. 25-latek na metę przypłynął jako piąty z czasem 43,342 s. Dało mu to w końcowym zestawieniu mistrzostw czternaste miejsce. Po złoty medal w rozegranym kilka chwil później finale A sięgnął mistrz ubiegłorocznych igrzysk paraolimpijskich, Ukrainiec Serhij Jemielianow (39,632 s). Reprezentant naszych wschodnich sąsiadów na mecie dzisiejszego wyścigu wyprzedził trzeciego w Rio Brazylijczyka Caio Ribeiro de Carvalho (39,821 s) oraz Brytyjczyka Jonathana Younga (40,104 s).

————

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL