MŚ w parakolarstwie: Anna Harkowska tuż za podium

Nie udało się obronić Annie Harkowskiej wywalczonego przed dwoma laty srebrnego medalu mistrzostw świata. Po finiszu z sześcioosobowej grupy 37-letnia Polka ukończyła dzisiejszy wyścig ze startu wspólnego (kat. C5) na czwartej pozycji.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Trasa dzisiejszego wyścigu ze startu wspólnego w grupie C5 liczyła 60,7 km (10 okrążeń o długości 6,07 km każde). Chrapkę na złoty medal i tęczową koszulkę miało łącznie dziewięć zawodniczek. Wśród pretendentek zgłaszajacych swoje aspiracje do tytułu znalazły się broniąca srebrnego krążka z Nottwil Anna Harkowska oraz trzecia wówczas Niemka Kerstin Brachtendorf.

Początkowo wszystkie kolarki starały się jechać razem. Na piątym okrążeniu uformowała się główna grupa (jej szeregi zasilała również nasza pięciokrotna wicemistrzyni paraolimpijska Anna Harkowska), która nadawała tempo całej rywalizacji. Walka o medale pomiędzy zawodniczkami rozegrała się na finiszu. Najwięcej sił z całej sześciososobowej stawki zachowała trzecia przed dwoma dniami w czasówce Niemka Kerstin Brachtendorf. Reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów drugą na mecie Marielę Analię Delgado z Argentyny wyprzedziła o zaledwie 0,033 s! W tym miejscu warto dodać, że różnica pomiędzy pierwszą a ostatnią zawodniczką w tej grupie nie przekraczała jednej sekundy. Po brązowy medal sięgnęła Brytyjka Crystal Lane-Wright. Anna Harkowska natomiast po piątkowym złotym medalu tym razem zadowolić musiała się najbardziej nieubianym przez wszystkich sportowców czwartym miejscem. Polka brązowy medal przegrała o centymetry, Brytyjka okazała się szybsza od niej o 0,132 s.

***

Wyniki wyścigu ze startu wspólnego:

Kat. C5 kobiet:
1. Kerstin Brachtendorf (Niemcy) – 1:41:58.075 godz.
2. Mariela Analia Delgado (Argentyna) – 1:41:58.108 godz.
3. Crystal Lane-Wright (Wielka Brytania) – 1:41:58.471 godz.
4. Anna Harkowska (POLSKA) – 1:41:58.603 godz.

————

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL