MŚ w parakolarstwie: Renata Kałuża z brązem w wyścigu ze startu wspólnego

Mamy siódmy krążek kolarskich mistrzostw świata, z czego czwarty w handbike’ach! Kolekcję tę powiększyła dziś Renata Kałuża, która w rozgrywanym z samego rana wyścigu ze startu wspólnego wywalczyła w grupie H3 brązowy medal.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Podczas kolarskich mistrzostw świata, które przed dwoma laty odbyły się w szwajcarskim Nottwil, Renata Kałuża dwukrotnie stawała na trzecim stopniu podium. W Pietermaritzburgu przyszło jej zatem bronić dwóch brązowych medali. 36-latka przed dwoma dniami sięgnęła w indywidualnej jeździe na czas po srebro. W konkurencji tej uznać musiała jedynie wyższość Włoszki Francesci Porcellato, która tym samym obroniła wywalczone wcześniej złoto.

W dzisiejszym starcie wspólnym w grupie H3 do pokonania było łącznie 42,5 km. Oprócz Polki na starcie pojawiły się jeszcze cztery zawodniczki. Rywalizacja od samego początku toczyła się pod dyktando Włoszki Porcellato, która już od pierwszego okrążenia nadała temu wyścigowi bardzo mocne tempo. Z każdym następnym okrążeniem, a było ich łącznie siedem, broniąca tytułu z Nottwil kolarka powiększała swoją przewagę nad resztą stawki. W takiej sytuacji jedynie jakieś zdarzenie losowe mogło pozbawić ją złotego medalu. Na finiszu Porcellato uzyskała doskonały rezultat 1:24:16 godz. Drugą Słowaczkę Annę Oroszową wyprzedziła o 5:21 min. Renata Kałuża natomiast na metę wyścigu przybyła 22 sekundy po reprezentantce naszych południowych sąsiadów.


***

Wyniki wyścigu ze startu wspólnego:

Kat. H3 kobiet:
1. Francesca Porcellato (Włochy) – 1:24:16 godz.
2. Anna Oroszowa (Słowacja) – 1:29:37 godz.
3. Renata Kałuża (POLSKA) – 1:29:59 godz.

————

Fot.: Ilona Berezowska/Sport in Esse.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL