MŚ w pływaniu: Komplet Polaków w finałach!

Czwórka reprezentantów Polski zaprezentowała się podczas trzeciego dnia mistrzostw świata w Meksyku. Biało-czerwonych w komplecie zobaczymy w wieczornych finałach. Poniżej opis przebiegu rywalizacji w eliminacjach z udziałem naszych pływaków.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Jako pierwsza trzeciego dnia zaprezentowała się Paulina Woźniak w stylu zmiennym na dystansie 200 metrów klasie SM9. Polka awansowała do finału z czasem 2:49.25 min, przegrywając w swojej serii jedynie o 1,06 s z Chinką Jialing Xu. Był to czwarty wynik eliminacji. Najlepszy wynik uzyskała Daniela Gimenez z Argentyny – 2:47.78 min. Finał odbędzie się we wtorek o 1:05 czasu polskiego.

Dwóch Polaków rywalizowało w eliminacjach na dystansie 50m st. grzbietowym w klasie S2. W pierwszej serii triumfował z wynikiem 57,68s Chińczyk Benying Liu, za nim uplasowali się Kamil Otowski z wynikiem 1:00,23 min oraz Jacek Czech (1:00.75 min). Biało-czerwoni byli lepsi od Amerykanina Curtisa Lovejoya o ponad 12 sekund. W drugiej serii padły dwa świetne wyniki, rodak Liu – Liankang Zou poprawił rekord mistrzostw na 52,32 s. Lepszy czas uzyskał również Alberto Abarza z Chile – 56,74 s, jest to od teraz nowy rekord Chile. Dwaj pozostali pływacy uzyskali wyniki gorsze od Polaków. Finał odbędzie się we wtorek o 1:47 czasu polskiego.

Na dystansie 50 metrów st. dowolnym S8 oglądaliśmy Michała Golusa. Polak w swojej serii był trzeci z czasem 28,43 s przegrywając z dwoma Chińczykami. Strata do Guanglonga Yanga wyniosła 0,42 s. Golus przegrał jeszcze z Haijiao Xu. Polak uzyskał ostatecznie trzeci czas eliminacji ex aequo z reprezentantem gospodarzy Luisem Armando Andrade Guillenem, który zakończył na pierwszym miejscu drugi wyścig eliminacyjny. O medal nasz zawodnik powalczy we wtorek o 2:47 czasu polskiego.

Powodzenia!

—————

Fot. IPC

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL