Czwórka reprezentantów Polski zaprezentowała się podczas trzeciego dnia mistrzostw świata w Meksyku. Biało-czerwonych w komplecie zobaczymy w wieczornych finałach. Poniżej opis przebiegu rywalizacji w eliminacjach z udziałem naszych pływaków.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Jako pierwsza trzeciego dnia zaprezentowała się Paulina Woźniak w stylu zmiennym na dystansie 200 metrów klasie SM9. Polka awansowała do finału z czasem 2:49.25 min, przegrywając w swojej serii jedynie o 1,06 s z Chinką Jialing Xu. Był to czwarty wynik eliminacji. Najlepszy wynik uzyskała Daniela Gimenez z Argentyny – 2:47.78 min. Finał odbędzie się we wtorek o 1:05 czasu polskiego.

Dwóch Polaków rywalizowało w eliminacjach na dystansie 50m st. grzbietowym w klasie S2. W pierwszej serii triumfował z wynikiem 57,68s Chińczyk Benying Liu, za nim uplasowali się Kamil Otowski z wynikiem 1:00,23 min oraz Jacek Czech (1:00.75 min). Biało-czerwoni byli lepsi od Amerykanina Curtisa Lovejoya o ponad 12 sekund. W drugiej serii padły dwa świetne wyniki, rodak Liu – Liankang Zou poprawił rekord mistrzostw na 52,32 s. Lepszy czas uzyskał również Alberto Abarza z Chile – 56,74 s, jest to od teraz nowy rekord Chile. Dwaj pozostali pływacy uzyskali wyniki gorsze od Polaków. Finał odbędzie się we wtorek o 1:47 czasu polskiego.

Na dystansie 50 metrów st. dowolnym S8 oglądaliśmy Michała Golusa. Polak w swojej serii był trzeci z czasem 28,43 s przegrywając z dwoma Chińczykami. Strata do Guanglonga Yanga wyniosła 0,42 s. Golus przegrał jeszcze z Haijiao Xu. Polak uzyskał ostatecznie trzeci czas eliminacji ex aequo z reprezentantem gospodarzy Luisem Armando Andrade Guillenem, który zakończył na pierwszym miejscu drugi wyścig eliminacyjny. O medal nasz zawodnik powalczy we wtorek o 2:47 czasu polskiego.

Powodzenia!

—————

Fot. IPC

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.