MŚ w triathlonie: Wietecki i Domagała na dwunastej lokacie

Lozanna stała się miejscem zmagań triathlonistów o medale globalnego czempionatu. W grupie zawodników niewidomych i słabowidzących (PTVI) na dwunastej pozycji sklasyfikowano Łukasza Wieteckiego startującego z przewodnikiem Tomaszem Domagałą.

Kategoria PTVI skupia zawodników z całkowitą lub częściową utrata wzroku, którzy do dyspozycji mają przewodnika. Dzieli się ona na:

  • kat. B1 – tj. zawodnicy całkowicie niewidomi oraz z poczuciem światła, lecz bez możliwości rozpoznania przedmiotów lub ich zarysów bez względu na kierunek i odległość,
  • kat. B2 – tj. zawodnicy ze zdolnością rozpoznawania przedmiotów lub ich zarysów, ostrością wzroku 2/60 i/lub ograniczeniem pola widzenia w zakresie 5 stopni,
  • kat. B3 – tj. zawodnicy ze wzrokiem o ostrości od ponad 2/60 do 6/60 i/lub ograniczeniem pola widzenia od 5 do 20 stopni.

Grupa ta już w przyszłym roku zadebiutuje podczas igrzysk paraolimpijskich w Tokio. Start w stolicy Japonii zapewni sobie dziewięć najwyżej klasyfikowanych duetów w światowym rankingu. Srebrni medaliści ubiegłorocznych mistrzostw Europy, Łukasz Wietecki i Tomasz Domagała, aktualnie plasują się na dziesiątej pozycji.

Dwa tygodnie przed imprezą sezonu polska para wystąpiła w Tokio w triathlonowym Pucharze Świata, zajmując w nim ósmą lokatę. Występu w Lozannie obaj nasi reprezentanci nie mogą zaliczyć do udanych. W gronie szesnastu duetów zajęli odległe dwunaste miejsce, mając 6:07 min straty do zwycięzców. Ze złotego medalu w kategorii PTVI cieszył się Hiszpan Hector Catala Laparra, zaś srebrne i brązowe krążki rozdzielili między sobą Amerykanin Aaron Scheidies wraz z Brytyjczykiem Davem Ellisem.

Wyniki:

  1. Héctor Catalá Laparra (Hiszpania) – B2 – 1:05:03 godz.
  2. Aaron Scheidies (USA) – B2 – 1:05:53 godz.
  3. Dave Ellis (Wielka Brytania) – B3 – 1:06:05 godz.

12. Łukasz Wietecki (POLSKA) – B3 – 1:11:10 godz.

————

Fot.: Fanpage Łukasza Wieteckiego i Tomasza Domagały.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL