MŚ w pływaniu: Ósma lokata Rzetelskiego na koniec

Mistrzostwa świata w pływaniu już za nami. Na koniec zmagań w Wielkiej Brytanii obejrzeliśmy Kamila Rzetelskiego w finale sprintu kraulem. Polak zajął ósmą lokatę. Tym samym nasza biało-czerwona kadra wraca do kraju z trzema krążkami, po jednym w każdym kolorze. Impreza zakończyła się dla nas złotem Oliwii Jabłońskiej na dystansie 400m st. dowolnym S10,  srebrem Jacka Czecha na 50m st. grzbietowym S2 oraz brązowym Michała Golusa na 100m st. motylkowym S8.

Do finału 50 metrów st. dowolnym S13 Kamil Rzetelski awansował z ostatnim czasem. Nasz reprezentant uzyskał wynik 25,88s. Do zwycięzcy Ihara Boki (23,50s) stracił 2,38s. Za Białorusinem uplasowali się dwaj pływacy z Uzbekistanu. Drugi był Islam Aslanov (23,86s), a trzeci Muzaffar Torsunkhujaev (24,21s). Udział wzięło trzynastu zawodników. W finale na wspomnianych pozycjach mieliśmy status quo. Rzetelski popłynął szybciej, jednak zamknął stawkę z czasem 25,64s. Boki cieszył sie z tytułu z czasem 23,30s, a więc jedynie dziesięć setnych gorszym od swojego rekordu świata. Zawodnikom z Uzbekistanu przypadły srebro i brąz. Aslanov uzyskał 23,77s, a jego rodak popłynął w czasie 24,01s.

Joanna Mendak tuż za finałową ósemką

Czternaście zawodniczek wzięło udział w eliminacjach 50m st. dowolnym S13. Joanna Mendak awans do finału przegrała z Nigorakhon Mirzokhidovą z Uzbekistanu o sześć setnych. Polka uzyskała czas 28,48s. Najszybsza w eliminacjach była Daria Pikałowa z Rosji, Mendak straciła do niej 0,87s.

W niedzielę oglądaliśmy jeszcze Kamila Otowskiego. W porannych eliminacjach na 200m st. dowolnym S3 uzyskał czas 4:42.59 min. Dało to mu jedenasty wynik w gronie piętnastu pływaków. Do najszybszego w eliminacjach  Ukraińca Denysa Ostapczenko stracił 1:14.42 min.

Sobota z jednym finałem

W sobotę również oglądaliśmy jednego pływaka w wieczornym finale. Rafał Kalinowski zajął siódmą lokatę z czasem 1:13.73 min na dystansie 100m st. klasycznym SB9. Złotym medalistą mistrzostw świata został Stefano Raimondi. Włoch w finale uzyskał czas 1:05.58 min. Podium uzupełnili James Leroux z Kanady (1:08,56 min – rekord Ameryki) oraz Dmitrii Bartasiński z Rosji (1:09.66 min).

W eliminacjach odpadli Igor Hrehorowicz na 200m st. zmiennym SM9 oraz Kamil Otowski na 50m st. dowolnym S3. Pierwszy z Polaków z czasem 2:29.77 zajął czternastą lokatę w gronie piętnastu zawodników, zaś Otowski zakończył zmagania z wynikiem 1:04.77 min również na 14. lokacie, jednak w gronie siedemnastu zawodników.

————

Fot.: Bartłomiej Zborowski/Polski Komitet Paraolimpijski.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL