Mistrzostwa świata w rugby na wózkach: Wicemistrz świata pokonany!

Od rana w domach polskich kibiców emocje sięgały zenitu. O 8 rano czasu polskiego reprezentacja Polski stanęła naprzeciw aktualnych wicemistrzów świata czyli reprezentacji Kanady. Mecz od samego początku układał się na naszą korzyść. Zgranie w obronie, walka o każdy centymetr boiska i niezwykłe akcje sprawiły, że to Polska wychodzi zwycięsko z tego spotkania. 45 do 43 takim wynikiem kończymy mecz Polska – Kanada.

Po wyczerpującym meczu z Wielką Brytanią, o przebiegu którego informowaliśmy wczoraj, nasza kadra zdążyła się zregenerować. Szybko wyciągnęliśmy wnioski i oczyściliśmy głowy przed meczem z Kanadą. Przeciwnikiem, który swoimi osiągnięciami bije nas na głowę. Kanada jest aktualnym Wicemistrzem Świata. Dwa lata temu w RIO uplasowali się na czwartym miejscu. 4 lata wcześniej w Londynie na ich szyjach zawisł srebrny medal, olimpijski. Kanada jest silną drużyną i budzi strach u przeciwników. Nas nie przestraszyła! Gotowi do walki o każdy centymetr boiska ruszyliśmy ramię w ramię.

Z orzełkiem na piersi w pierwszym składzie na parkiet wyszli Mateusz Wawczak, Krzysztof Kapusta, Rafał Rocki oraz Krzysztof Kosider. Już po pierwszych minutach meczu było widać, że Polska nie da za wygraną. Spokojny początek, punkt za punkt. 4:3 dla reprezentacji Polski. Już za chwilę wysuwamy się nieznacznie na prowadzenie. 6:4, 7:4. Akcje naszego zespołu są zgrane i przemyślane. Mateusz Wawczak (nasz najwyżej punktowany zawodnik – 3.5) wysuwa się na szybki atak. Jego znakiem szczególnym jest szybkość i zwinność. Ten balans ciałem, te slalomy między przeciwnikami i zawrotne tempo. Miłe dla oka widowisko! Pierwsza kwarta kończy się wynikiem 10:7. Brawo! Tak trzymać Panowie i Pani. Po krótkiej przerwie zaczęliśmy bramką Rafała Rockiego. Pięknie! Spokojnie budowane akcje, wyczekiwanie pod bramką przeciwnika, aby wydłużyć czas akcji i wjazd. Kolejne bramki cieszyły oko polskich kibiców 13:9. Jest moc! Na parkiet wchodzi Paweł Szostak oraz Iza Sopalska – Rybak za Mateusza Wawczaka i Krzysztofa Kosider. Nie zwalniamy tempa, to przecież mistrzostwa świata. … 15:10 …16:12 … 19:13 … Czas 1:45 do końca drugiej kwarty, a Iza Sopalska centymetry przed linią bramkową robi spektakularny przechwyt piłki i wjeżdża do bramki – 20:14. Ostatnia akcja II kwarty. Paweł Szostak przechwytuje piłkę na strefie przeciwników. Niestety Polacy popełniają błąd i ostatnia piłka wędruje do Kanady. Przed przerwą 21:16.

III kwarta! Na boisko wchodzi Arkadiusz Henicz, Rafał Rocki, Krzysztof Kapusta oraz Tomasz Witkowski. Akcja za akcją. Wszystko przemyślane, w naszej drużynie widać dobre zgranie. Współpraca przekłada się na wynik … 25:19 …26:21 … 27:22 (4:12 do końca kwarty). Na 2:28 przed końcem na boisko wchodzi Mateusz Wawczak i Krzysztof Kosider zamieniając Arkadiusza Henicza i Rafała Rockiego. …30:27 …30:28 …oj robi się niebezpiecznie. 33:30 takim wynikiem kończymy trzecią kwartę. Jest dobrze! Jest moc i duma! Ostatnia część tego spotkania. Trzeba dać z siebie wszystko. Na boisku pojawia się Rafał Rocki, Krzysztof Kapusta, Mateusz Wawczak oraz Krzysztof Kosider. Polskim kibicom mogło zrobić się gorąco kiedy na tablicy pojawił się wynik 39:37. To tylko dwa punkty, a doskonale wiemy, że to niewielka różnica. Niecałe trzy minuty do końca meczu, a my utrzymujemy przewagę 41:38. Świetny przechwyt i kontra Kanady zawodnik z numerem 2 wjeżdża do bramki. Na odpowiedź nie trzeba czekać długo, Krzysztof Kosider na 42:39. Pięknie! Minuta i 7 sekund do końca 44:41. My już wiemy! Wygraliśmy! Spotkanie kończy się wynikiem 45:43. Brawo! Takie mecze ogląda się z wielką przyjemnością! Oby wszystkie były równie udane.

Skład reprezentacji Kanady: Branden Troutman (3.5), Mike Whitehead (3.0), Fabien Lavoie (3.0), Matt Debly (3.0), Shayne Smith (2.5), Trevor Hirschfield (2.5), Travis Murao (2.0), Anthony Letourneau (2.0), Cody Caldwell (2.0), Patrice Simard (1.5), Patrice Dagenais (1.0) oraz Eric Rodrigues (0.5).

Wyniki pozostały meczów rozgrywany na mistrzostwach świata w Sydney:

5.08.2018

Nowa Zelandia 36:66 Australia

Irlandia 37:57 Japonia

Kanada 42:51 Francja

Szwecja 54:57 Dania

Kolumbia 32:58 USA

6.08.2018

Japonia 56:37 Nowa Zelandia

Dania 56:47 Irlandia

Australia 71:38 Szwecja

USA 47:41 Wielka Brytania

Kolumbia 45:50 Francja

 

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL