Rafał Czuper – tenis stołowy (singiel, kl. 2)

MŚ w tenisie stołowym: Złoto i dwa brązy dla Polski!

Trzy medale to dorobek naszych tenisistów stołowych w zakończonych dziś mistrzostwach świata. Na najwyższym stopniu podium stanęli w drużynówce Patryk Chojnowski, Igor Misztal i Paweł Jabłoński w klasie 10, zaś z brązowymi medalami przyjadą do kraju Rafał Czuper z Tomaszem Jakimczukiem w klasie 2 oraz Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki w klasie 8.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

W klasie 2 Rafał Czuper wspólnie z Tomaszem Jakimczukiem zajęli w grupie drugą lokatę i awansowali do półfinału. Nasi zawodnicy odnieśli zwycięstwo nad Serbami Goranem Perlić i Borisem Stoiljkoviciem 2:0 oraz Austriakami Hansem Ruep i Andreasem  Vevera 2:1 oraz przegrali z gospodarzami. To właśnie Słowacy Jan Riapos Martin Ludrovsky dostali się do półfinału z pierwszej pozycji. Biało-czerwoni ugrali jeden punkt przeciwko gospodarzom, dzięki zwycięstwu Czupera nad Ludrovskim. Awans do finału Polacy przegrali z Fabienem Lamiraultem i Stephane Molliensem z Francjji 0:2 i tym samym zakończyli mistrzostwa świata na trzeciej pozycji.

                                                                                    Awans był blisko
Pomimo dwóch zwycięstw w grupie awansu nie udało się uzyskać Maciejowi Nalepce i Mariuszowi Czerwińskiemu. Tak samo jak Ukraińcom oraz Hiszpanom. Rywalizujący w klasie 3 zawodnicy pokonali Hiszpanów Roberta Rodrigueza i Miguela Roodrguesa Martineza, jednak to Hiszpanie ostatecznie zajęli drugą lokatę.

Grudzień i Skrzynecki też z brązem

Do półfinału awansowali rónież w klasie 8 Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki. Złoci medaliści z Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie wygrali bez straty punktu z Niemcami Johanesem Urbanem i Joshuą Wagnerem oraz Japończykami Hideo Tamai i Arufuahirokazu Tateishim. Grupę C wygrali Węgrzy Andras Csonka i Gyula Istvan Zborai, Polacy z Madziarami przegrali 0:2. W 1/2 niestety nasi panowie przegrali swoje mecze z Ukraińcami i to nasi wschodni sąsiedzi powalczą w finale.

Trójka Patryk Chojnowski, Igor Misztal i Paweł Jabłoński reprezentowała nas w klasie 10. Polacy grający w grupie A wygrali 2:1 z Ukraińcami Serhiim Boiko i Levem Katsem oraz 2:0 z Włochami Mohamedem Amine Kalemem i Lorenzo Corduą. Jako zwycięzcy byli rozstawieni i w ćwierćfinale mieli wolny los. W półfinale ich przeciwnikami byli Francuzi. Mecz  z „Trójkolorowymi” rozpoczął się od rozegrania debla, Chojnowski i Misztal bez straty seta pokonali Matteo Boheasa i Benoita Grasseta. Następnie z tym ostatnim mecz przegrał Paweł Jabłoński 1:3. W decydującym starciu Chojnowski wygrał z Boheasem w trzech setach i zapewnił polskiej drużynie finał. W nim na naszych tenisistów czekali Rosjanie. Chojnowski i Misztal pewnie pokonali rosyjski debel Juri Nozdrunow/Paweł Łukianow 3:0, zaś w singlu Chojnowski stracił jednego seta w starciu z Łukianowem i tym samym to Polacy zostali mistrzami świata!

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL