Nie do zatrzymania! Polscy siatkarze plażowi wygrali turniej w Słowenii!

Świetne wieści napłynęły ze słoweńskiej Lublany, gdzie przez ostatnie trzy dni odbywał się turniej siatkówki plażowej LIDL Slovenija Open. Żadna z ekip nie zdołała zatrzymać znakomicie dysponowanych biało-czerwonych, którzy wygrali wszystkie mecze bez straty seta i zasłużenie odebrali złote medale.

W ramach słoweńskiego turnieju LIDL Slovenija Open, który w dniach 27-29 lipca gościła Lublana, przeprowadzono rozgrywki siatkówki plażowej na siedząco kobiet i mężczyzn, a także zmagania w grupie stojącej mężczyzn, w której biało-czerwoni zdecydowali się wystawić swoją reprezentację. Podopieczni trenera Piotra Janiaka mieli olbrzymie apetyty na triumf w końcowej klasyfikacji, a upragniony sukces miał zagwarantować im powołany na imprezę kwartet w składzie Artur Wąsowicz, Rafał Wojtowicz, Bartłomiej Synowiec oraz Michał Wypych.

Polscy siatkarze rozpoczynający się we wtorek turniej w plażówce otworzyli znakomicie, pewnie wygrywając na inaugurację z zawodnikami gospodarzy. Większych problemów tego samego dnia nie przysporzyły im również zespoły z Węgier i Chorwacji, którym podobnie jak Słoweńcom nie pozwolili ugrać choćby seta. Awans do półfinału z pierwszego miejsca biało-czerwoni przypieczętowali środowymi zwycięstwami po 2:0 nad próbującymi postawić im pod siatką opór Włochami, a także Słowakami.

W pojedynku o wielki finał, który rozegrano w środowy wieczór, naszej reprezentacji przyszło stawić czoła Węgrom, którzy i tym razem nie zdołali nawiązać walki ze znakomicie dysponowanymi rywalami. W dzisiejszym starciu o złoto natomiast naprzeciw biało-czerwonych ponownie stanęli Włosi, którzy w pierwszym secie mocno postraszyli Polaków, odrabiając w ekspresowym tempie siedmiopunktową stratę. Zespół trenera Janiaka wciąż jednak trzymał rękę na pulsie i po zaciętej końcówce rozstrzygnął tę partię na swoją korzyść 21:17. W drugim secie polscy siatkarze szybko wyszli na prowadzenie, oddali Włochom zaledwie dziewięć punktów, triumfując tym samym w turnieju bez straty seta.