Niesłyszące piłkarki zagrają w półfinale mistrzostw świata!

Reprezentacja Polski niesłyszących w piłce nożnej kobiet zagra w półfinale trwających w Kuala Lumpur mistrzostw świata. Fazę grupową turnieju biało-czerwone zakończyły z trzema zwycięstwami i jedną przegraną.

W piłkarskich mistrzostwach świata niesłyszących, które rozpoczęły się 23 września i potrwają do 7 października, uczestniczy 5 kobiecych oraz 19 męskich drużyn. Reprezentantki Polski przystąpiły do zmagań jako aktualne wicemistrzynie igrzysk Głuchych, które przed rokiem odbyły się w Caxias do Sul w Brazylii. Trener kadry narodowej Piotr Ożóg na tegoroczny czempionat powołał 16 zawodniczek. W stolicy Malezji biało-czerwone barwy reprezentują: Wiktoria Aumiiller, Agnieszka Boćkowska, Ewa Chipala, Oliwia Gała, Joanna Kaczmarczyk, Marta Kaczmarczyk, Karolina Kuba, Izabela Kuźniak, Lidia Maziarz, Agata Murawska, Paulina Prusinowska, Justyna Siwek, Paulina Suchorowska, Aleksandra Szot, Clarissa Toma oraz Kinga Urbaniec.

Pierwszy etap mundialu to walka o punkty systemem „każdy z każdym”. Na inaugurację turnieju Polki zmierzyły się z Turczynkami, z którymi rozprawiły się 4:1. Po dwie bramki na koncie drużyny zapisały Justyna Siwek i Agnieszka Boćkowska. Spotkanie przeciwko Angielkom nasze panie rozegrały równie dobrze taktycznie. Po golach strzelonych przez Martę Kaczmarczyk oraz dublecie Martyny Gały zwyciężyły 3:1. Wyższość polskich piłkarek musiały uznać także Japonki, które zostały rozbite aż 8:1. Na listę strzelczyń wpisały się Paulina Suchorowska, Justyna Siwek, Marta Kaczmarczyk (2), Wiktoria Aumiiller (2), a także Agata Murawska (2). Na zakończenie fazy grupowej podopieczne trenera Ożoga po golu Agnieszki Boćkowskiej uległy 1:2 niepokonanej dotąd ekipie ze Stanów Zjednoczonych.

Porażka z Amerykankami spowodowała, że Polki zajęły w grupie drugie miejsce. W półfinale, który zaplanowano na wtorek, nasze piłkarki ponownie zagrają z rywalkami znad Bosforu. Mecz rozpocznie się o godzinie 16:30, czyli o 10:30 polskiego czasu.

————

Fot. Reprezentacja Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej/Facebook

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL