Niewiedział-Bieganowska dwukrotnie złota w Tajlandii

Udanie startują Polacy na  mistrzostwach świata w lekkiej atletyce INAS (federacja skupiająca osoby z niepełnosprawnością intelektualną).  W ciągu pierwszych dwóch dni zawodów w stolicy Tajlandii, Bangkoku polska kadra zdobyła trzy medale, w tym dwa złote Barbary Niewiedział-Bieganowskiej. Zawody potrwają do piątku.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Medalowy okazał się dla naszego kraju bieg na 1500 m. Na najwyższym stopniu podium stanęła trzykrotna złota medalistka paraolimpijska Barbara Niewiedział-Bieganowska. Sięgnęła ona po złoto z wynikiem 4:50,10 min. Za nią o 2,36 s przybiegła na metę Arleta Meloch, zaś podium uzupełniła Maria Koltcowa z Rosji.

Niewiedział-Bieganowska również najlepsza okazała się na 400 metrów. W finale jako jedyna zeszła poniżej minuty (58,11 s). Piąta była Meloch, a finałowa stawkę zamknęła Sandra Pieczychlebek.

Trzech reprezentantów Polski oglądaliśmy w biegu na 1500 metrów. Najlepszy okazał się Daniel Pek, który ukończył zmagania na piątej pozycji z wynikiem 4:3,51 min. Za nim uplasowali się Sylwester Jaciuk i Rafał Korc. Całe podium zajęli Rosjanie, triumfował Maksim Owczarenko, który jako jedyny zszedł poniżej czterech minut.

Siódmy w biegu na 100 metrów był Mariusz Pietrucha. Polak uzyskał wynik 12,26 s.  Po złoto sięgnął Gracelino Barbosa z Republiki Zielonego Przylądka z czasem 11,35 s.

Za udostępnienie wszystkich wyników serdecznie dziękujemy Panu Michaelowi Thomsonowi z INAS.