Bartosz Ostałowski rozpoczyna sezon startowy. „Chcę powalczyć o mistrzostwo Polski”

Długo wyczekiwany początek sezonu Driftingowych Mistrzostw Polski odbędzie się już w najbliższy weekend (4-5 lipca). Pierwsza odsłona rywalizacji drifterów będzie miała miejsce na Bemowie, a w stawce znajdą się najlepsi polscy zawodnicy – pośród nich również Bartosz Ostałowski, ubiegłoroczny drugi wicemistrz Polski.

Po przerwie zimowej, która przedłużyła się ze względu na epidemię koronawirusa, drifterzy wracają do rywalizacji w DMP. Inauguracja sezonu 2020 odbędzie w pierwszy weekend lipca na warszawskim Bemowie. Podczas pierwszej rundy każdy z kierowców będzie chciał zaprezentować się z jak najlepszej strony, co powinno wpłynąć pozytywnie na widowisko, które kibice będą mogli śledzić online poprzez transmisję na żywo.

Wśród zawodników nie zabraknie Bartosza Ostałowskiego, który w ubiegłym sezonie zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej DMP i tym samym wywalczył tytuł drugiego wicemistrza Polski w klasie PRO2. Jak sam przyznaje, w tym roku stawia sobie poprzeczkę jeszcze wyżej.

Mam jasno sprecyzowany cel na ten sezon: chcę jak najczęściej stawać na podium w pojedynczych rundach, a w całorocznej klasyfikacji zająć jak najwyższą lokatę. Nie będę ukrywał, że chcę powalczyć o mistrzostwo Polski – mówi Bartosz Ostałowski. – Inauguracja sezonu jest zawsze bardzo interesująca, ponieważ pojawiają się nowi zawodnicy, a ci, którzy byli do tej pory, zmieniają samochody, więc nie wiadomo, czego możemy się spodziewać. Z pewnością nie zabraknie emocji! – dodaje.

***

Bartosz Ostałowski to jedyny na świecie profesjonalny kierowca sportowy, który nie ma obu rąk i samochód prowadzi stopą. Pomimo swojej niepełnosprawności posiada międzynarodową licencję federacji FIA, dzięki czemu startuje w regularnych zawodach na równych zasadach z innymi kierowcami. Jest zawodnikiem Driftingowych Mistrzostw Polski, ligi Drift Masters European Championship i Drift Kings. W sezonie 2019 wywalczył tytuł 2. Wicemistrza Polski w drifcie zajmując 3. miejsce w klasyfikacji generalnej klasy PRO2 DMP. Jako jedyny Polak w historii wystąpił w najpopularniejszym programie motoryzacyjnym na świecie – „The Grand Tour” u boku Richarda Hammonda.

————

Fot. i tekst – informacja prasowa.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL