Dwa dni temu rywalizację w Turnieju Peru Para-badminton International rozpoczął Bartłomiej Mróz. Bartek ma już za sobą dwa mecze w klasie SU5. W pierwszym pojedynku zmierzył się z Gen Shogaki z Japonii. Do kolejnego boju stanął z Brazylijczykiem Genivaldo Duarte Da Silva.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Pierwszy mecz Bartłomieja Mroza z Gen Shogaki był nie lada wyzwaniem. Należący do badmintonowej elity Gen Shogaki pokazał wszystkie swoje umiejętności. W pierwszym secie szli łeb w łeb. Niestety z minimalną przewagą wygrał go Japończyk (21-19). Bartek nie dał jednak za wygraną. W kolejnym secie role się odwróciły i to nasz zawodnik zwyciężył (18-21). Ostatni decydujący set był niezwykle zacięty, ale niestety zakończył się 21-16 ze stratą dla Mroza. Ten pojedynek wygrał Japończyk, ale …

„Nieważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy”

Drugi, decydujący mecz fazy grupowej. Tylko zwycięstwo mogło dać awans do ćwierćfinału Turnieju Peru Para-badminton International. Bartłomiej Mróz kontra Genivaldo Duarte Da Silva. Rozegrali dwa sety, w obu lepszy okazał się Polak. Mecz zakończył się wynikiem 2-0 (21-1, 21-1). Dzięki tej wygranej Bartłomiej Mróz zajął 2. miejsce w grupie i awansował do ćwierćfinału. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne zwycięstwa.