Pierwsza Dama spotkała się z reprezentacją Polski Olimpiad Specjalnych

Choć od zakończenia Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Abu Zabi minęły już dwa tygodnie, to wciąż nie milkną słuchy o znakomitym występie polskiej reprezentacji. W środowe popołudnie biało-czerwoni odebrali oficjalne gratulacje oraz podziękowania z rąk Pierwszej Damy, Agaty Kornhauser-Dudy.

Odbywające się na Półwyspie Arabskim Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych to największa multisportowa impreza 2019 roku. Do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich przybyło ponad 7,5 tysiąca sportowców ze 192 krajów wspieranych w swojej drodze do sukcesu przez trenerów, cżłonków rodzin i przyjaciół, a także ponad 20 tysięcy wolontariuszy z najodleglejszych zakątków świata.

Polska Reprezentacja Olimpiad Specjalnych zameldowała się w Abu Zabi w 90-osobowym składzie. 64 sportowców z intelektualną niepełnosprawnością godnie reprezentowało nasz kraj w siedemnastu dyscyplinach, opuszczając Zjednoczone Emiraty Arabskie z cięższym o 69 medali bagażem. Dorobkiem 30 złotych, 21 srebrnych oraz 18 brązowych krążków poprawione zostało rekordowe osiągnięcie sprzed czterech lat z Los Angeles, gdzie lokat na podium było 66.

Wielu ciepłych słów pod adresem naszych sportowców nie szczędziła Pierwsza Dama, Agata Kornhauser-Duda, która gościła wczoraj w Pałacu Prezydenckim biało-czerwoną ekipę. – Chciałabym przede wszystkim bardzo serdecznie pogratulować i podziękować za hart ducha, za niezwykłą determinację, za samozaparcie, ale także za godną naśladowania postawę sportową i za szlachetną rywalizację. Jest to naprawdę spektakularny sukces – tak Kornhauser-Duda skomentowała wyczyn polskiej ekipy.

Małżonka prezydenta RP sprawuje honorowy patronat nad Olimpiadami Specjalnymi Polska. Podczas wyjątkowego spotkania oficjalnie podsumowującego start Polaków na Bliskim Wschodzie, na którym nie mogło zabraknąć prezes Olimpiad Specjalnych Anny Lewandowskiej, doceniła równocześnie trud i wysiłek osób, bez których rozwijanie sportowych pasji wśród osób z intelektualną niepełnosprawnością byłoby niemożliwe.

————

Screen: ESPN.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL