Pierwszy Międzynarodowy turniej parabadmintona w Dubaju

Dziś z lotniska w Warszawie do Dubaju wyleciał Bartłomiej Mróz. Nasz reprezentant w badmintonie poleciał tam na 1st Fazza – Dubai Para-Badminton International 2018. Turniej rozpocznie się 12 kwietnia i potrwa 4 dni. Finał przewidziany jest na niedzielę 15 kwietnia.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Po raz pierwszy międzynarodowy turniej parabadmintona rozegrany będzie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. To nie jedyny pierwszy raz związany z tym wydarzeniem. Zawodnicy z Ukrainy zadebiutują na międzynarodowym turnieju parabadmintona właśnie tutaj. Nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy będą reprezentowani przez 4 zawodników w kategoriach SU5 oraz SL3.

Bartłomiej Mróz jest najbardziej znanym badmintonistą w Polsce. W 2015 roku został uznany za najlepszego zawodnika w Europie. Tytuł nadała mu Europejska Konfederacja Badmintona. Jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Europy i Świata. Z prawie każdych międzynarodowych turniejów wraca z medalem. W 2017 roku zdobył brąz mistrzostw Europy. Jest jednym z faworytów tego turnieju. Promuje parabadminton nie tylko poprzez zdobywanie kolejnych ważnych trofeów. Założył Fundację Bartłomieja Mroza, która ma na celu rozpowszechnianie badmintona wśród osób z niepełnosprawnością. W planach ma parabadmintonowe wydarzenia w całej Polsce. Parabadminton w Polsce dzięki niemu rośnie w siłę.

Zdjęcie z lotniska przed wylotem do Dubaju. Źródło fot.: Bartłomiej Mróz

Bartkowi życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.  Fanów i kibiców zapraszamy na pełną relację z turnieju.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL