Piłkarki z Warszawy wygrywają Europejską Ligę Mistrzyń Głuchych w futsalu!

Ogromnym sukcesem zakończył się udział piłkarek Mazowieckiego Klubu Sportowego Niesłyszących „Mazowsze” Warszawa w turnieju finałowym Ligi Mistrzyń Głuchych w futsalu kobiet. Podopieczne trenera Eugeniusza Morawskiego triumfowały w  turnieju, który odbył się w dniach 30 stycznia – 3 lutego 2018 roku w hiszpańskiej miejscowości Alcala de Henares. 

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Nasze dziewczyny, które w turnieju brały udział jako halowe mistrzynie Polski Niesłyszących z 2017 roku, przez wszystkie etapy rozgrywek szły jak burza. Grupa A była zwana przez wielu grupą śmierci, gdyż grały w niej bardzo mocne drużyny, m.in. Youth of Moskwa (Rosja) – Mistrzynie LM w 2016 roku, C.D.S. Asorcas (Hiszpania) – Wicemistrzynie LM z 2017 roku, St. John’s Londyn (Anglia), oraz S. Sordapicena (Włochy). Polska drużyna w tym gronie była zupełnym żółtodziobem! Teoretycznie… Ekipa z Warszawy wyszła z grupy, wygrywając z przewagami wszystkie mecze, zupełnie nie pokazując braku doświadczenia na drewnianym parkiecie (kilka dziewczyn zdobyło w 2017 roku srebrny medal olimpijski na trawie). Piłkarki udowodniły, że można z sukcesem przenieść swoje umiejętności z murawy na halę.

Wyniki grupy A:

MKSN Mazowsze Warszawa – Youth od Moscow 4:1 (3:0)
MKSN Mazowsze Warszawa – P.S. Sordapicena 5:2 (3:1)
MKSN Mazowsze Warszawa – C.D.S. Arcoras 5:1 (3:1)
MKSN Mazowsze Warszawa – St. John’s London 3:0 (walkower dla Mazowsza)

Kolejne spotkania z udziałem z dziewczyn z Mazowsza również miały szczęśliwe zakończenie. W półfinale trafiły na angielski klub, Doncaster D.F.C. Mecz w ocenie dziewczyn był wyrównujący, choćby ze względu na to, że podczas meczu straciły wybitną zawodniczkę Joanną Kaczmarczyk, która doznała kontuzji. Jednak jej zejście z boiska tylko wzmocniło wiarę pozostałych zawodniczek, które dowiozły prowadzenie do końca i wygrały 7:5.

W decydującym meczu o puchar najlepszej drużyny Mazowianki grały z brązowymi medalistkami poprzedniej edycji LM z szwedzkim klubem Hephata Sztokholm. Zapowiadał się trudny mecz z doświadczonymi rywalkami. Ku zaskoczeniu nasze piłkarki okazały się bardziej doświadczoną drużyną i przez całą pierwszą połowę kontrolowały grę, nie popełniały błędów i zeszły z boiska z wynikiem 4:1. Drugą połowę lepiej zaczęły Szwedki, które szybko zdobyły w odstępach kilkunastu minut trzy bramki. Te straty obudziły naszą ekipę, które po rozluźnieniu opanowały swoje głowy i wygrały głównie dzięki kapitan Agnieszce Boćkowskiej, która strzeliła w meczu aż 3 gole, z czego 2 z rzutów wolnych, zostając królową strzelców turnieju! M.in. przez jej twardą grę w obronie Szwedki opadały z siły, nie mając już żadnych pomysłów na rozbicie obrony naszej kapitan. Tym samym dziewczyny ze stolicy historyczne zwycięstwo 8:4!

Gratulacje!

Podczas rozdania nagród puchar dla królowej strzelców odebrała Agnieszka Boćkowska (9 goli), a puchar najlepszej zawodniczki całego turnieju (MVP) powędrował do Marty Kaczmarczyk!

Drużyna ze stolicy wygrała wszystkie swoje mecze i wywalczyła historyczny złoty medal. To ogromny sukces. Rok temu z przyczyn finansowych żadna z polskich drużyn nie grała w Lidze Mistrzyń. Dwa i trzy lata temu nasz kraj reprezentował TON Poznań, ale nie udało się temu zespołowi dojść do strefy medalowej.

W turnieju wzięło udział 10 zespołów. Były to drużyny ze Szwecji, Rosji, Hiszpanii, Węgier, Anglii, Włoch.

Klasyfikacja końcowa:

  1. MKSN Mazowsze Warszawa (Polska)
  2. Hephata Sztokholm (Szwecja)
  3. F.C. Youth Moskwa (Rosja)
  4. Doncaster D.F.C. (Anglia)
  5. C.D.S. Asorcas (Hiszpania)
  6. P.S. Sordapiena (Włochy)
  7. C.D.S. Alcala De Henares (Hiszpania)
  8. U.S.S. Bergamo (Włochy)
  9. S.S.C. Budapeszt (Węgry)
  10. St. John’s L.D.F.C. (Anglia)

Zwyciężczynie wszystkich edycji Ligi Mistrzyń Głuchych:

2014 – F.C. Youth Moskwa (Rosja)
2015 – S.S.S Milan (Włochy)
2016 – F.C. Youth Moskwa (Rosja)
2017 – C.D.S. Sevilla (Hiszpania)
2018 – MKSN Mazowsze Warszawa (Polska)

W składzie ekipy MKSN „Mazowsze” Warszawa znalazły się: Maziarz Lidia, Nowak Krystyna, Kaczmarczyk Joanna, Boćkowska Agnieszka – kapitan, Prusinowska Paulina, Mucha Katarzyna, Suchorowska Paulina, Kaczmarczyk Marta, Baranowska Ewa, Siarko Volha, Morawski Eugeniusz – trener, Kuśmierek Anna – asystentka oraz Gulhat Sommer – masażysta.

Kolejna edycja VI Europejskiej Ligi Mistrzów Głuchych w futsalu kobiet i mężczyzn odbędzie się w Stuttgarcie w Niemczech w dniach 2-6 stycznia 2019 roku.

————

Źródło: Informacja prasowa.
Nadesłał: Eugeniusz Morawski, trener zwycięskiego teamu.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL