Pływanie: Dominacja Chmielewskiej i Powroźnika na mistrzostwach Polski niesłyszących

W miniony weekend na terenie basenu „Olimpijczyk” w Gliwicach odbyły się mistrzostwa Polski niesłyszących w pływaniu. Największą wszechstronnością spośród przybyłych na Górny Śląsk sportowców wykazali się medaliści igrzysk Głuchych z 2017 roku, Julia Chmielewska oraz Konrad Powroźnik, którzy zgarnęli w indywidualnych startach po pięć złotych krążków.

W mistrzostwach wystartowało ponad czterdziestka zawodników i zawodniczek trenujących na co dzień w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Lublinie, Poznaniu oraz Gliwicach. Organizatorzy przygotowali dla najlepszych komplety medali w łącznie 26 konkurencjach. Dla członków kadry narodowej krajowy czempionat stanowił doskonałą okazję do sprawdzenia swojej aktualnej dyspozycji przed najważniejszą pływacką imprezą tegorocznego sezonu, mistrzostwami świata, które już pod koniec sierpnia gościło będzie brazylijskie Sao Paulo.

Klasyfikację mistrzostw po raz pierwszy w historii wygrali pływacy z WKSMN IG Warszawa, którzy zgromadzili na swoim koncie siedemnaście krążków: siedem złotych, dwa srebrne oraz osiem brązowych. Aż pięć mistrzowskich tytułów w indywidualnych zmaganiach dołożyła do tego dorobku potrójna brązowa medalistka igrzysk Głuchych, Julia Chmielewska, która zdominowała rywalizację na dystansach 50, 100 i 200 metrów techniką dowolną oraz 50 i 100 metrów klasykiem.

Drugą lokatę z taką samą ilością złotego i srebrnego kruszcu jak ekipa ze stolicy uzupełnioną dodatkowo o dwa brązy zajęli zawodnicy z WKSN Świt Wrocław. Tu pierwsze skrzypce grał z kolei Konrad Powroźnik, który podobnie jak Chmielewska triumfował w pięciu indywidualnych konkurencjach. Pływacki mistrz z igrzysk w Samsunie wyłowił z basenu najcenniejsze trofea na 100 i 200 metrów kraulem, 50 i 100 metrów motylkiem oraz 200 metrów stylem zmiennym.

Na trzeciej lokacie wylądowali ostatecznie przedstawiciele LKSG Spartana Lublin mogący poszczycić się imponującym wynikiem 26 lokat na podium (6-13-7). Czwarte miejsce zajął zespół gospodarzy (4-4-2), o sile którego stanowili pływacki multimistrz Artur Pióro oraz Juliusz Sawka. W zestawieniu ujętych zostało łącznie sześć klubów.

Miejsce Klub Złoto Srebro Brąz Razem
1. WKSMN IG Warszawa 7 2 8 17
2. WKSN Świt Wrocław 7 2 2 11
3. LKSG Spartan Lublin 6 13 7 26
4. MIG Gliwice 4 4 2 10
5. UMKSN Poznań 2 3 4 9
6. MKSN Mazowsze Warszawa 0 2 2 4

 

Wyniki MP:


Fot.: Oficjalny fanpage Julii Chmielewskiej.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL