Pływanie: Igor Hrehorowicz drugi wśród młodzieżowców we Włoszech

Pływackie zawody z cyklu World Series, których organizacji podjęło się włoskie Lignano Sabbiadoro, nieuchronnie chylą się ku końcowi. W przedostatnim trzecim dniu znakomicie zaprezentował się Igor Hrehorowicz, który rywalizację młodzieżowców na dystansie 400 metrów kraulem zakończył na drugiej pozycji.

Podsumowanie pierwszego dnia zawodów dostępne jest tutaj

Piątek nie był udanym dniem dla biało-czerwonych, którzy w biegach eliminacyjnych popłynęli w ośmioosobowym składzie. Dziesiąty czas łączonych klasami eliminacji na 100 metrów stylem klasycznym uzyskała Paulina Woźniak. Aktualna mistrzyni świata na tym dystansie dwie długości basenu pokonała w czasie 1:27,17 min, za co otrzymała 846 pkt. Uzyskana przez nią punktowa zdobycz pozwoliła jej wystąpić w popołudniowym finale B, który wygrała z wynikiem o 0,88 s lepszym w porównaniu z porannym startem. 26-latka powraca tym samym do kraju jako dziewiąta żabkarka zawodów World Series oraz najlepsza zawodniczka w swojej klasie startowej (SB8).

Pozostali nasi zawodnicy w porannych eliminacjach plasowali się poza czołową dwudziestką. Najwyżej, na trzydziestej pozycji w zmaganiach 200 metrów stylem zmiennym, sklasyfikowani zostali 24-letnia Monika Belczewska oraz o rok młodszy od niej Michał Golus (oboje SM8). Dodatkowo Golus z uzyskanym przez siebie wynikiem w swojej klasie startowej znalazł się na drugim miejscu. Podsumowanie piątkowych startów Polaków w Lignano Sabbiadoro przedstawiamy w poniższej tabeli.

Bardzo dobre wieści napłynęły do Polski dzisiejszego wieczora za sprawą 16-letniego Igora Hrehorowicza (S9), który zajął drugie miejsce w końcowej rywalizacji młodzieżowców na dystansie 400 metrów stylem dowolnym. Zawodnik wrocławskiego Startu w eliminacjach uzyskał wynik 4:46,76 min, który w przeliczeniu na punkty (722 pkt.) w ogólnej klasyfikacji dał mu 15. miejsce i prawo startu w finale B. Wieczorem Hrehorowicz popłynął blisko osiem sekund szybciej, otrzymując za ten czas 798 pkt., co pozwoliło mu tym samym wygrać przy okazji finał pocieszenia.

Na dystansie 50 metrów techniką dowolną piąte miejsce wśród młodzieżowców z czasem 26,29 s (780 pkt.) zajął Adrian Jastrzębski (S13), dziewiąty w tym zestawieniu był natomiast Dawid Tomczyk (S9), który przed dwoma dnia triumfował na 100 metrów grzbietem. 17-latek jedną długość basenu pokonał wieczorem w 29,74 s, co dało mu 692 „oczka”. Do finału B w kraulu zdołał wywalczyć awans Kamil Rzetelski (S13), który eliminacje ukończył z wynikiem 25,67 s (834 pkt.) na 14. pozycji. Trenujący na co dzień we Wrocławiu Rzetelski wieczorem popłynął 0,26 s wolniej (811 pkt.), zajmując tym samym w finale B ósme miejsce. Bliski wejścia do najlepszej szesnastki był Michał Golus (S8), ostatecznie siedemnasty zawodnik porannych kwalifikacji. Rezultat, z jakim dopłynął do mety – 29,24 s, dał mu trzecią pozycję w jego grupie startowej.

————

Screen: Federazione Italiana Nuoto Paralimpico.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL