Pływanie: Kolejne lokaty na podium w Berlinie!

Drugi dzień ostatnich w tym sezonie pływackich zawodów z cyklu World Series przyniósł biało-czerwonym kolejne lokaty na podium. Bezkonkurencyjny wśród młodzieży na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym okazał się Dawid Tomczyk, a męska sztafeta 4×100 m stylem dowolnym w rozgrywanej na czas serii popłynęła po drugie miejsce.

Podsumowanie pierwszego dnia dostępne jest tutaj

W sesji porannej poza ośmioma indywidualnymi konkurencjami rozegrane zostały również wyścigi sztafet 4×100 m stylem dowolnym. Nasza męska drużyna w składzie Patryk Biskup, Daniel Gawroński, Michał Golus i Igor Hrehorowicz w gronie siedmiu startujących ekip z wynikiem 4:20,31 min (588 pkt.) uplasowała się na bardzo dobrym drugim miejscu. Zwycięstwo z czasem 3:56,63 min (626 pkt.) zapisali na swoim koncie Kazachowie.

Tuż za podium w końcowej klasyfikacji młodzieżowców na dystansie 100 metrów techniką dowolną uplasował się Igor Hrehorowicz (S9). Trzeci zawodnik czwartkowej rywalizacji na setkę delfinem w dzisiejszym finale z udziałem nastolatków był co prawda drugi, lecz do finału B zdołało zakwalifikować się dwóch młodych chłopaków, którzy popłynęli jeszcze lepiej. Nasz reprezentant był bliski złamania granicy jednej minuty, do ściany dopłynął z czasem 1:00,18 min, za który otrzymał 693 pkt.

Po dziesiąte miejsce w finale młodzieżowym (szestaste ogółem) popłynęła na 100 metrów kraulem Aleksandra Ochtera (S10), której za rezultat 1:11,61 min przyznano 519 „oczek”. Ochterę mogliśmy oglądać również w finale C 50 metrów grzbietem. 14-latka jedną długość basenu pokonała 38,39 s (509 pkt.), co przełożyło się na dziewiąte miejsce w tej serii i 29. w końcowej klasyfikacji zawodów. Wśród nastolatek Polka również była dziewiąta.

Znakomicie w konkurencji 50 metrów grzbietem spisał się trenujący na co dzień w Warszawie Dawid Tomczyk (S9). 17-latek, który podobnie jak Ochtera dołączył na początku tego roku do programu Team100, okazał się najlepszym młodzieżowcem w tej specjalności. Nasz reprezentant popłynął dziś w finale C, a uzyskany przez niego wynik 32,95 s (652 pkt.) pozwolił mu zająć w tym wyścigu drugą lokatę (22. w końcowej klasyfikacji). Na szóstym miejscu w młodzieżowym finale z czasem 1:21,94 min (522 pkt.) znalazł się Juliusz Trochimczuk (S1). Rezultat ten wśród najlepiej pływających nastolatków dał mu z kolei dziewiąte miejsce.

Jedynym Polakiem, któremu uzyskany w eliminacjach wynik na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym dał prawo startu w finale A, był Patryk Biskup (S9). Trzeci zawodnik wczorajszej dwusetki dziś zadowolić musiał się dziewiątym miejscem. Biskup w finale popłynął poniżej 31 sekund – 30,95 s, co przeliczone zostało na 787 pkt.

Poniżej podsumowanie w liczbach piątkowych startów Polaków w stolicy Niemiec.

————

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL