Pływanie: Sześć tytułów Julii Chmielewskiej i Konrada Powroźnika w mistrzostwach Polski Niesłyszących

W dniach 12-13 maja br. odbyły się na Termach Maltańskich w Poznaniu mistrzostwa Polski Niesłyszących w pływaniu. Wszechstronnością podczas tych zawodów wykazali się medaliści ubiegłorocznych igrzysk z tureckiego Samsunu – Konrad Powroźnik i Julia Chmielewska – którzy triumfowali w sześciu indywidualnych konkurencjach.

Do stolicy województwa wielkopolskiego zjechała ponad setka zawodników z siedmiu ośrodków pływackich. Dla najlepszych pływaków ogranizatorzy przygotowali medale w łącznie 25 konkurencjach, w tym dwóch zespołowych. Aż trzy kluby zgromadziły na swoim koncie taką samą liczbę złotych krążków. Mowa tu o reprezentacjach LKSG Spartan Lublin, WKSMN IG Warszawa oraz WKSN Świt Wrocław, które poszczycić się mogą aż sześcioma najcenniejszymi trofeami. O końcowym układzie w tabeli przesądziły zatem ilości srebrnego i brązowego kruszcu. Na czele medalowej klasyfikacji znaleźli się ostatecznie lublinianie, którzy na podium wskakiwali 23-krotnie. Ekipy z Warszawy i Wrocławia natomiast sklasyfikowane zostały odpowiednio na drugiej i trzeciej pozycji.

Klasyfikacja medalowa mistrzostw Polski Niesłyszących w pływaniu. Opracowanie własne

Po sześć indywidualnie wywalczonych złotych krążków wyłowili w miniony weekend z wody Julia Chmielewska (WKSMN IG Warszawa) oraz Konrad Powroźnik (WKSN Świt Wrocław). Nasza trzykrotna medalistka z Samsunu szczególnie upodobała sobie żabkę. To właśnie w tym stylu licząca niespełna 16 lat pływaczka sięgnęła po trzy brązowe krążki tureckich igrzysk. Chmielewska w technice tej nie miała sobie równych podczas zawodów krajowego czempionatu, na jej szyi zawisły złote medale za zwycięstwa na 50, 100 oraz 200 metrów. Do trzech tytułów w swoich koronnych konkurencjach dołożyła jeszcze triumfy na dystansie 50 i 200 metrów kraulem oraz 200 metrów stylem zmiennym. Powroźnik z kolei to aktualny złoty medalista ostatnich igrzysk Niesłyszących na 200 metrów motylkiem. W stolicy Wielkopolski zgarnął tytuły za zwycięstwa na dystansie 50 i 100 metrów techniką klasyczną oraz motylkową, 50 metrów kraulem oraz 200 metrów stylem zmiennym. Czterokrotnie na najwyższym stopniu podium i dwukrotnie na jego drugim stopniu meldował się multimedalista olimpijski, Artur Pióro (MIG Gliwice), który zdominował rywalizację na 50 i 100 metrów grzbietem oraz 100 i 200 metrów kraulem, a srebrne krążki wywalczył na 50 metrów stylem dowolnym i 200 metrów zmiennym.

Poniżej przedstawiamy nazwiska medalistów mistrzostw Polski Niesłyszących w pływaniu z podziałem na rozgrywane konkurencje.

Medaliści mistrzostw Polski Niesłyszących w pływaniu. Opracowanie własne

————

Fot.: Oficjalny fanpage Julii Chmielewskiej i Konrada Powroźnika.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL