W dniach 18-19 listopada na Termach Maltańskich w Poznaniu odbył się XXI Międzynarodowy Miting Niesłyszących im. Józefa Sikorskiego. Ogromną wszechstronnością wykazali się Konrad Powroźnik i Julia Chmielewska, którzy po złote medale sięgnęli w aż sześciu konkurencjach.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

W mitingu udział wzięli pływacy z Polski, a także gościnnie zaproszeni zawodnicy z Ukrainy, Białorusi, Kazachstanu oraz Łotwy. Wśród nich znaleźli się medaliści zakończonych w lipcu letnich igrzysk Głuchych. O miejsca na podium rywalizowano na basenie 25-metrowym w 34 konkurencjach.

Aż sześć złotych krążków wyłowił w miniony weekend z basenu Konrad Powroźnik. Aktualny złoty medalista igrzysk na dystansie 200 metrów stylem motylkowym zwycięstwa zgarnął w trzech stylach: klasycznym (50 i 100 metrów), zmiennym (100 i 200 metrów) i motylkowym (50 i 100 metrów).

Również w sześciu konkurencjach triumfowała Julia Chmielewska, trzykrotna brązowa medalistka z Samsunu w stylu klasycznym. 15-latka do trzech zwycięstw w żabce (50, 100 i 200 metrów) dołożyła wygrane na 50 metrów delfinem, 100 metrów w stylu zmiennym oraz 200 metrów kraulem.

Poniżej prezentujemy listę naszych zawodników, którzy w poszczególnych konkurencjach meldowali się w pierwszej trójce (opracowanie własne).

Styl dowolny:

1. Anna Zadworna (LKSG Spartan Lublin) – 100 m dow. (17 lat i młodsi)
1. Dawid Dragan (LKSG Spartan Lublin) – 25 m dow. (12 lat i młodsi)
1. Jakub Kramarczyk (MIG Gliwice) – 200 m dow. (17 lat i młodsi)
1. Jakub Kramarczyk (MIG Gliwice) – 400 m dow. (17 lat i młodsi)
1. Julia Chmielewska (WKSMN IG Warszawa)– 200 m dow. (17 lat i młodsi)
1. Klaudia Jarzewicz (WKSMN IG Warszawa) – 25 m dow. (12 lat i młodsi)
1. Nina Bęben (LKSG Spartan Lublin) – 400 m dow. (17 lat i młodsi)
1. Tanja Kozherykova (LKSG Spartan Lublin) – 200 m dow. (18 lat i starsi)

2. Amelia Bęben (LKSG Spartan Lublin) – 25 m dow. (12 lat i młodsi)
2. Anna Zadworna (LKSG Spartan Lublin) – 50 m dow. (17 lat i młodsi)
2. Jakub Kramarczyk (MIG Gliwice) – 100 m dow. (17 lat i młodsi)
2. Kacper Nowacki (UMKS Niesłyszących Poznań) – 200 m dow. (18 lat i starsi)
2. Kacper Nowicki (UMKS Niesłyszących Poznań) – 100 m dow. (18 lat i starsi)
2. Kacper Nowicki (UMKS Niesłyszących Poznań) – 50 m dow. (18 lat i starsi)
2. Nina Bęben (LKSG Spartan Lublin) – 100 m dow. (17 lat i młodsi)
2. Nina Bęben (LKSG Spartan Lublin) – 200 m dow. (17 lat i młodsi)
2. Sandra Michałowska (UMKS Niesłyszących Poznań) – 100 m dow. (18 lat i starsi)
2. Sandra Michałowska (UMKS Niesłyszących Poznań) – 50 m dow. (18 lat i starsi)

3. Jan Kaptur, Weronika Nowacka, Sandra Michałowska, Kacper Nowicki (UMKS Niesłyszących Poznań) – 4×50 m dow.
3. Adam Szaj (UMKS Niesłyszących Poznań) – 50 m dow. (18 lat i starsi)
3. Dawid Tupalski (UMKS Niesłyszących Poznań) – 25 m dow. (12 lat i młodsi)
3. Paulina Grzelak (WKSMN IG Warszawa) – 25 m dow. (12 lat i młodsi)
3. Paulina Prusik (WKSMN IG Warszawa)– 50 m dow. (17 lat i młodsi)
3. Rafał Wójcik (LKSG Spartan Lublin )– 400 m dow. (17 lat i młodsi)
3. Tanja Kozherykova (LKSG Spartan Lublin) – 400 m dow. (18 lat i starsi)
3. Tanja Kozherykova (LKSG Spartan Lublin) – 50 m dow. (18 lat i starsi)

Styl klasyczny:

1. Julia Chmielewska (WKSMN IG Warszawa) – 100 m klas. (17 lat i młodsi)
1. Julia Chmielewska (WKSMN IG Warszawa) – 200 m klas. (17 lat i młodsi)
1. Julia Chmielewska (WKSMN IG Warszawa) – 50 m klas. (17 lat i młodsi)
1. Konrad Powroźnik (MIG Gliwice) – 100 m klas. (18 lat i starsi)
1. Konrad Powroźnik (MIG Gliwice) – 50 m klas. (18 lat i starsi)

2. Bartosz Wróbel (UMKS Niesłyszących Poznań) – 50 m klas. (18 lat i starsi)
2. Julia Dragan (LKSG Spartan Lublin) – 100m klas. (17 lat i młodsi)
2. Julia Dragan (LKSG Spartan Lublin) – 200 m klas. (17 lat i młodsi)
2. Julia Dragan (LKSG Spartan Lublin) – 50 m klas. (17 lat i młodsi)
2. Natalia Strzeszewska (Mazowsze Warszawa) – 50 m klas. (18 lat i starsi)

3. Julia Kaźmierczak (LKSG Spartan Lublin) – 100m klas. (17 lat i młodsi)
3. Julia Kaźmierczak (LKSG Spartan Lublin) – 200 m klas. (17 lat i młodsi)

Styl grzbietowy:

1. Klaudia Jarzewicz (WKSMN IG Warszawa) – 25 m grzbiet. (17 lat i młodsi)
1. Nina Bęben (LKSG Spartan Lublin) – 50 m grzbiet. (17 lat i młodsi)

2. Adam Szaj (UMKS Niesłyszących Poznań) – 200 m grzbiet. (18 lat i starsi)
2. Anna Zadworna (LKSG Spartan Lublin) – 50 m grzbiet. (17 lat i młodsi)
2. Jan Kaptur (UMKS Niesłyszących Poznań) – 100 m grzbiet. (17 lat i młodsi)
2. Jan Kaptur (UMKS Niesłyszących Poznań) – 50 m grzbiet. (17 lat i młodsi)
2. Paulina Grzelak (WKSMN IG Warszawa) – 25 m grzbiet. (17 lat i młodsi)
2. Sandra Michałowska (UMKS Niesłyszących Poznań) – 50 m grzbiet. (18 lat i starsi)

3. Adam Szaj (UMKS Niesłyszących Poznań) – 100 m grzbiet. (18 lat i starsi)
3. Adam Szaj (UMKS Niesłyszących Poznań) – 50 m grzbiet. (18 lat i starsi)
3. Franciszek Hrycak (UMKS Niesłyszących Poznań) – 25 m grzbiet. (17 lat i młodsi)
3. Julia Kaźmierczak (LKSG Spartan Lublin) – 25 m grzbiet. (17 lat i młodsi)
3. Sandra Michałowska (UMKS Niesłyszących Poznań) – 100 m grzbiet. (18 lat i starsi)
3. Sandra Michałowska (UMKS Niesłyszących Poznań) – 200 m grzbiet. (18 lat i starsi)

Styl zmienny:

1. Julia Chmielewska (WKSMN IG Warszawa) – 100 m zm. (17 lat i młodsi)
1. Julia Dragan (LKSG Spartan Lublin) – 200 m zm. (17 lat i młodsi)
1. Konrad Powroźnik (MIG Gliwice) – 100 m zm. (18 lat i starsi)
1. Konrad Powroźnik (MIG Gliwice) – 200 m zm. (18 lat i starsi)

2. Julia Dragan (LKSG Spartan Lublin) – 100 m zm. (17 lat i młodsi)
2. Natalia Strzeszewska (Mazowsze Warszawa) – 100 m zm. (18 lat i starsi)

3. Paulina Prusik (WKSMN IG Warszawa) – 100 m zm. (17 lat i młodsi)

Styl motylkowy:

1. Julia Chmielewska (WKSMN IG Warszawa) – 50 m mot. (17 lat i młodsi)
1. Konrad Powroźnik (MIG Gliwice) – 100 m mot. (18 lat i starsi)
1. Konrad Powroźnik (MIG Gliwice) – 50 m mot. (18 lat i starsi)
1. Nina Bęben (LKSG Spartan Lublin) – 100 m mot. (17 lat i młodsi)

2. Jakub Kramarczyk (MIG Gliwice) – 100 m mot. (17 lat i młodsi)
2. Julia Dragan (LKSG Spartan Lublin) – 100 m mot. (17 lat i młodsi)
2. Kacper Nowicki (UMKS Niesłyszących Poznań) – 100 m mot. (18 lat i starsi)
2. Kacper Nowicki (UMKS Niesłyszących Poznań) – 50 m mot. (18 lat i starsi)
2. Sandra Michałowska (UMKS Niesłyszących Poznań) – 50 m mot. (18 lat i starsi)

3. Anna Zadworna (LKSG Spartan Lublin) – 50 m mot. (17 lat i młodsi)

————

Fot.: Poland-Deaflympics’2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.