Ponad 20-tysięczne Athlone było w dniach 30 czerwca – 6 lipca br. organizatorem zawodów IWAS Youth World Games, nazywanych potocznie Światowymi Igrzyskami Młodzieży. W Irlandii zaprezentowała się 10-osobowa reprezentacja Polski w pływaniu, która powróciła do kraju z dorobkiem ponad trzydziestu miejsc na podium.

IWAS jest federacją, która w swoich szeregach skupia sportowców z niepełnosprawnością ruchową. W tegorocznej edycji igrzysk organizatorzy przygotowali dla najlepszych medale w trzech dyscyplinach: pływaniu, lekkoatletyce oraz tenisie stołowym. Biało-czerwoni, którzy przybyli do Athlone w 10-osobowym składzie, o miejsca na podium rywalizowali w basenie. Na zawody te powołani zostali następujący zawodnicy: Zuzanna Boruszewska (UKS 149 SP Łódź), Jakub Kozłowski, Marcin Makar, Juliusz Trochimczuk (cała trójka START Białystok), Nikola Kacik, Michał Przybyszewski, Gabriel Stańkowski (cała trójka Szansa START Gdańsk), Oliwia Daroch (Gol START Częstochowa), Daniel Gawroński (START Katowice), a także Oliwier Kałek (START Zielona Góra).

Poniżej prezentujemy miejsca biało-czerwonych w poszczególnych konkurencjach w ogólnej klasyfikacji zawodów oraz z podziałem na przyznaną im klasę startową. Medale przyznano za lokaty w grupie open.

Zuzanna Boruszewska (grupa 14-15 lat):

– 100 metrów stylem dowolnym – 1. miejsce open i 1. miejsce w S9 – 1:12,44 min (625 pkt.)
– 100 metrów stylem klasycznym 1. miejsce open i 1. miejsce w SB9 – 1:30,84 min (560 pkt.)
– 50 metrów stylem klasycznym – 1. miejsce open i 1. miejsce w SB9 – 41,08 s (532 pkt.)
– 50 metrów stylem dowolnym – 1. miejsce open i 1. miejsce w S9 – 34,04 s (607 pkt.)
– 200 metrów stylem zmiennym – 1. miejsce open i 1. miejsce w SM9 – 2:57,43 min (587 pkt.)

Gabriel Stańkowski (grupa 14-16 lat):

– 100 metrów stylem dowolnym – 3. miejsce open i 1. miejsce w S9 – 1:19,43 min (293 pkt.)
– 100 metrów stylem grzbietowym – 2. miejsce open i 1. miejsce w S9 – 1:31,52 min (254 pkt.)
– 50 metrów stylem dowolnym – 6. miejsce open i 3. miejsce w S9 – 36,84 s (290 pkt.)

Juliusz Trochimczuk (grupa 14-16 lat):

– 100 metrów stylem dowolnym – 1. miejsce open i 1. miejsce w S1 – 3:03,33 min
– dyskwalifikacja – 150 metrów stylem zmiennym (SM1)
– 50 metrów stylem grzbietowym – 1. miejsce open i 1. miejsce w S1 – 1:25,72 min (664 pkt.)
– 50 metrów stylem dowolnym – 1. miejsce open i 1. miejsce w S1 – 1:25,70 min

Nikola Kacik (grupa 16-19 lat):

– 100 metrów stylem dowolnym – 3. miejsce open i 1. miejsce S8 – 1:24,14 min (474 pkt.)
– 100 metrów stylem grzbietowym – 4. miejsce open i 2. miejsce w S8 – 1:37,30 min (488 pkt.)
– 400 metrów stylem dowolnym – 1. miejsce open i 1. miejsce w S8 – 6:06,09 min (462 pkt.)
– 50 metrów stylem dowolnym – 3. miejsce open i 1. miejsce w S8 – 38,47 s (494 pkt.)

Oliwia Daroch (grupa 16-19 lat):

– 100 metrów stylem dowolnym – 2. miejsce open i 1. miejsce w S10 – 1:15,48 min (490 pkt.)
– 100 metrów stylem grzbietowym – 2. miejsce open i 2. miejsce w S10 – 1:24,88 min (511 pkt.)
– 100 metrów stylem motylkowym – 1. miejsce open i 1. miejsce w S10 – 1:29,73 min (348 pkt.)
– 400 metrów stylem dowolnym – 2. miejsce open i 1. miejsce w S10 – 5:58,26 min (457 pkt.)
– 50 metrów stylem dowolnym – 1. miejsce open i 1. miejsce w S10 – 32,63 s (581 pkt.)
– 50 metrów stylem motylkowym – 1. miejsce open i 1. miejsce w S10 – 37,98 s (419 pkt.)

Marcin Makar (grupa 17-19 lat):

– 100 metrów stylem dowolnym – 7. miejsce open i 3. miejsce w S10 – 1:03,92 min (442 pkt.)
– 100 metrów stylem motylkowym – 2. miejsce open i 1. miejsce w S10 – 1:10,53 min (468 pkt.)
– 400 metrów stylem dowolnym – 1. miejsce open i 1. miejsce w S10 – 4:53,81 min (509 pkt.)
– 200 metrów stylem dowolnym – 2. miejsce open i 1. miejsce w S10 – 2:16,80 min (561 pkt.)
– 50 metrów stylem dowolnym – 7. miejsce open i 3. miejsce w S10 – 29,97 s (420 pkt.)
– 50 metrów stylem motylkowym – 1. miejsce open i 1. miejsce w S10 – 31,90 s (511 pkt.)

Michał Przybyszewski (grupa 17-19 lat):

– 100 metrów stylem dowolnym – 10. miejsce open i 4. miejsce w S10 – 1:12,64 min (301 pkt.)
– 100 metrów stylem grzbietowym – 5. miejsce open i 2. miejsce w S10 – 1:24,10 min (316 pkt.)
– 50 metrów stylem dowolnym – 8. miejsce open i 4. miejsce w S10 – 31,94 s (347 pkt.)

Oliwier Kałek (grupa 17-19 lat):

– 100 metrów stylem dowolnym – 5. miejsce open i 2. miejsce w S10 – 1:03,68 min (447 pkt.)
– 100 metrów stylem grzbietowym -1. miejsce open i 1. miejsce w S10 – 1:07,00 min (625 pkt.)
– 200 metrów stylem dowolnym – 3. miejsce open i 2. miejsce w S10 – 2:25,78 min 9464 pkt.)
– 50 metrów stylem grzbietowym – 1. miejsce open i 1. miejsce w S10 – 30,76 s (674 pkt.)
– 50 metrów stylem dowolnym – 5. miejsce open i 2. miejsce w S10 – 28,62 s (482 pkt.)

Daniel Gawroński (grupa 20-22 lata):

– 100 metrów stylem dowolnym – 2. miejsce open i 1. miejsce w S8 – 1:08,20 min (581 pkt.)
– 100 metrów stylem motylkowym – 1. miejsce open i 1. miejsce w S8 – 1:24,09 min (362 pkt.)
– 50 metrów stylem dowolnym – 1. miejsce open i 1. miejsce w S8 – 30,84 s (605 pkt.)
– 50 metrów stylem motylkowym – 2. miejsce open i 1. miejsce w S8 – 33,70 s (543 pkt.)
– 200 metrów stylem zmiennym – 1. miejsce open i 1. miejsce w SM8 – 2:56,04 min (473 pkt.)

Jakub Kozłowski (grupa 20-22 lata):

– 100 metrów stylem dowolnym – 4. miejsce open i 1. miejsce w S4 – 1:54,55 min (380 pkt.)
– 150 metrów stylem zmiennym – 2. miejsce open i 2. miejsce w SM4 – 3:36,23 min (365 pkt.)
– 200 metrów stylem dowolnym – 2. miejsce open i 1. miejsce w S4 – 4:12,09 min (358 pkt.)
– 50 metrów stylem klasycznym – 2. miejsce open i 1. miejsce w SB3 – 1:15,42 min (261 pkt.)
– 50 metrów stylem dowolnym – 4. miejsce open i 2. miejsce w S4 – 51,19 s (418 pkt.)

————

Fot.: Mat. prasowe STARTu Zielona Góra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here