Podnoszenie ciężarów: Justyna Kozdryk czwarta na MŚ!

Justyna Kozdryk zajęła czwartą lokatę podczas mistrzostw świata w ciężarach rozgrywanych w kazachskim Nur-Sułtan w kategorii do 45 kg.  Na czternastej pozycji zmagania do 49 kg ukończył Sławomir Szymański.

W rywalizacji do 45 kg udział wzięło osiemnaście zawodniczek, stąd też zmagania podzielono na dwie grupy. Po rywalizacji dziewięcioosobowej gr. B na czele znajdowała się 28-letnia Mayra Hernandez z wynikiem 80 kg. W grupie A startowało również dziewięć sztangistek. Justyna Kozdryk, piąta zawodniczka MŚ w Meksyku sprzed dwóch lat i aktualna mistrzyni Europy z Francji, rozpoczęła od udanej próby na 94 kg. W drugim podejściu zaliczyła 96 kg, zaś w ostatniej trzeciej próbie zgłosiła 98 kg. Zaliczenie przez Kozdryk tego podejścia dało to ostatecznie czwartą lokatę, jednak aby zdobyć medal, trzeba było dźwigać powyżej „setki”. Mimo pechowej dla sportowców czwartej lokaty nasza sztangistka pełna radości opuszczała pomost. Złoto wywalczyła 29-letnia Lingling Guo, która z wynikiem 118 kg pobiła rekord świata w tej kategorii wagowej. Chinka tym samym obroniła tytuł mistrzyni świata. Rekord Europy ustanowiła Nazmiye Muratli z Turcji, od dziś wynosi on 116 kg. Podium uzupełniła Latifat Tijani z Nigerii. Wicemistrzyni paraolimpijska z Rio de Janeiro tym razem uzyskała „zaledwie” 105 kg.

Dziś na pomoście widzieliśmy również Sławomira Szymańskiego. Nasz ciężarowiec zaliczył tylko jedno udane podejście. Polak w pierwszej próbie zgłosił ciężar 130 kg, które zaliczył dopiero w drugiej próbie. W ostatnim nie udało się mu wycisnąć 134 kg, co ostatecznie dało 14. miejsce w gronie 24 zawodników. Triumfował Rosjanin Władymir Bałyniec z wynikiem 173 kg. Drugi był Omar Sami H. Qarada z Jordanii, a trzeci Yu Zheng z Chin. Obaj ukończyli zawody z wynikiem 172 kg, więc o drugiej lokacie zadecydowała waga ciała.

————

Fot.: START Wrocław.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL