Podnoszenie ciężarów: Kozdryk ze złotem, Szymański z brązem

Dwa medale padły łupem biało-czerwonych w pierwszym dniu odbywających się w Dubaju zawodów Pucharu Świata w wyciskaniu sztangi w pozycji leżącej. Po złoto w kategorii wagowej do 45 kg sięgnęła Justyna Kozdryk, a brąz w grupie do 49 kg wywalczył Sławomir Szymański.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Zmagania grupy do 45 kg rozgrywane były z udziałem sześciu pań. Justyna Kozdryk przystąpiła do rywalizacji na samym końcu. Zwycięstwo w zawodach przypieczętowała 90 kg, które z powodzeniem wycisnęła w trzecim podejściu. We wcześniejszych próbach sędziowie zaliczyli jej 86 oraz 88 kg. Drugie miejsce z 80 kg na koncie zajęła pochodząca z Indii Sakina Khatun, Hinduska w kolejnych podejściach dwukrotnie próbowała atakować 87 kg, bezskutecznie niestety. Stawkę na podium z 53 kg z trzeciej kolejki uzupełniła reprezentująca Singapur Nur Aini Bte Mohamad Yasli.

W kategorii do 49 kg przed miejscową publicznością zaprezentowało się siedmiu panów. Trenujący na co dzień we wrocławskim Starcie Sławomir Szymański w poszczególnych próbach zaliczał czysto 116, 118 oraz 123 kg. Również 123 kg w ostatnim podejściu zadysponował Syryjczyk Yaha Abou Mughdeb i gdyby udało mu się wycisnąć tę sztangę, niższą wagą ciała zepchnąłby naszego reprezentanta w końcowej klasyfikacji na czwarte miejsce. Tak się jednak nie stało i to Szymański właśnie mógł cieszyć się z brązowego medalu. Zwycięstwo ze 165 kg z drugiej próby odniósł pochodzący z Jordanii Omar Sami Hamadeh Qarada. Będący na drugiej pozycji Hindus Farman Basha wycisnął 25 kg mniej.

————

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL