Podwójny triumf biało-czerwonych! Cichocki i Górnaś-Grudzień mistrzami Europy w żeglarstwie!

Świetne wieści napłynęły do nas z obozu startujących w Hiszpanii polskich żeglarzy! Piotr Cichocki oraz Olga Górnaś-Grudzień zostali w Jávea mistrzami Europy w żeglarskiej klasie Hansa 303.

Podczas szóstej edycji Comunitat Valenciana Olympic Week w dniach 6-9 lutego o medale w klasie Hansa 303 w ramach mistrzostw Europy EUROSAF 2020 rywalizowało 22 panów oraz pięć kobiet (Olga Górnaś-Grudzień z Polski oraz Hiszpanki Violeta Del Reino, Jana Mestre, Maria Carmen Carcia Luna, Antonia Mata Guzman).

W łącznej klasyfikacji najlepszy okazał się Piotr Cichocki. Nasz reprezentant w jedenastu wyścigach zainkasował 10 pkt. (odrzucano jeden najgorszy wynik), dając się tylko raz wyprzedzić rywalowi. Ta sztuka powiodła się Portugalczykowi Joao Pinto w siódmej serii. Zawodnik z Półwyspu Iberyjskiego sięgnął po srebro z 28 pkt. Na najniższym stopniu podium wśród mężczyzn uplasował się Edouard Champault z Francji z 38 pkt. Tyle samo miał jego rodak Tom Mallet, jednak to temu pierwszemu ostatecznie przypadł brązowy krążek.

Świetnie żeglowała Olga Górnaś-Grudzień, która była szósta w łącznej klasyfikacji generalnej bez podziału na płeć z dorobkiem 82 pkt. Polka była najlepsza wśród pań. Drugą lokatę zajęła Violera Del Reino (100 pkt.), zawodniczka gospodarzy miała 10. wynik w klasyfikacji łącznej. Tuż za nią uplasował się Waldemar Woźniak (104 pkt.). Trzecią najwyżej klasyfikowaną kobietą była Jana Mestre (13. miejsce – 125 pkt.).

————

Fot.: Miguel Paez/World Sailing.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL