Polscy pływacy przywieźli siedem medali z Pucharu Świata w Melbourne

Z dorobkiem siedmiu krążków reprezentacja Polski w pływaniu zakończyła swoje starty w rozgrywanych w dniach 23-25 lutego zawodach Pucharu Świata w Melbourne.

W pierwszych w sezonie zawodach otwierających paraolimpijski sezon biało-czerwone barwy reprezentowali Oliwia Jabłońska, Kamil Otowski, Alan Ogorzałek, Krzysztof Lechniak oraz Oliwier Krzyszkowski.

Trener-koordynator kadry narodowej, Beata Pożarowszczyk-Kuczko może być zadowolona z postawy swoich podopiecznych, którzy z antypodów przywieźli łącznie siedem krążków: trzy złote, jeden srebrny i trzy brązowe.

O dwa złote medale i jeden srebrny swoją kolekcję powiększyła Oliwia Jabłońska, która zatriumfowała w rywalizacji na 200 i 400 metrów techniką dowolną, a także była druga na 200 metrów zmiennym. Dwukrotnie na podium meldował się Kamil Otowski, który wygrał zmagania na 50 metrów stylem grzbietowym, natomiast na dwukrotnie dłuższym dystansie uplasował się na trzeciej lokacie.

Brązowe krążki dołożyli Oliwier Krzyszkowski na 50 metrów grzbietem oraz Alan Ogorzałek na 400 metrów dowolnym. Drugi z naszych panów ponadto otarł się o podium na 200 metrów zmiennym.

Krzysztof Lechniak w swoim najlepszym występie – 50 metrów klasykiem – znalazł się na szóstej pozycji.

————

Fot. Beata Pożarowszczyk-Kuczko | Paraswimming Team Poland

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL