Polscy triathloniści walczą o jak najlepsze wyniki! Pomóż w zbiórce na rower!

Łukasz Wietecki przeciera szlaki w triathlonie. Dyscyplinie, która od niedawna znajduje się w programie igrzysk paraolimpijskich. 34-latek wspólnie z Tomaszem Domagałą celuje w medal paraolimpijski w tej specjalności w Tokio w 2020 roku, jednak aktualnie potrzebują wsparcia na swojej sportowej drodze.

Polski sportowiec ma wykrytą chorobę genetyczną zaniku nerwu wzrokowego, wpływającą na jego widzenie. Rywalizuje wraz ze sportowcami niewidomymi i niedowidzącymi. Zaczynał w lekkiej atletyce, biegi na średnich dystansach przyniosły mu duże sukcesy. Na igrzyskach paraolimpijskich był tuż za podium na dystansie 800 metrów, zaś na 1500m finiszował jako siódmy. W Rio de Janeiro dwa lata temu zajął piąte miejsce na 1500 metrów, zaś na dystansie 5000m ukończył start na dziesiątej lokacie.Na mistrzostwach świata zadebiutował w 2006r., Największy sukces odniósł w 2011r., w Nowej Zelandii sięgnął po tytuł mistrza świata na 800 metrów. Dodatkowo był drugi na 1500m, ten wynik powtórzył również cztery lata później we Francji.

Od 2015 roku nasz zawodnik rozpoczął przygodę w triathlonie nie porzucając startów w lekkiej atletyce. Debiut był imponujący, bowiem Wietecki wrócił z brązem. Wspólnie z Domagałą w tym roku sięgnęli po srebro, jednak MŚ nasz duet zakończył na dziewiątej lokacie. Chwilę wcześniej Wietecki próbował sił na ME w Berlinie, dwukrotnie wrócił z piątym miejscem. Sam nie był zadowolony z wyniku.  Szansa na wywalczenie medalu w triathlonie w kategorii PTVI w Tokio jest naprawdę duża, co wskazują wyniki ME i PŚ. Obecnie Wietecki z Domagałą przygotowują się do kolejnych startów, w tym celu uruchomili zbiórkę na zrzutka.pl.

,,Nasz obecny rower mocno już wysłużony jednoślad ulega licznym awariom, co potrafi nawet uniemożliwić nam start w zawodach (niestety nie podróżuje z nami mechanik jak z innymi ekipami). Dodatkowo na skutek intensywnej eksploatacji (dużo trenujemy) rama jest nadpęknięta i rower zbyt długo nie wytrzyma obciążeń intensywnych treningów oraz transportu lotniczego. Dodatkowo klub który nas wspiera nie dysponuje odpowiednimi środkami na zakup nowego sprzętu.” – możemy przeczytać na stronie zrzutka.pl. Wspólnymi siłami może uda się zapewnić lepsze możliwości startu dla naszych reprezentantów! Do tej pory udało się zebrać 15% wymaganej kwoty. Pomóżmy!

————

Fot.: Fanpage Łukasz Wietecki & Tomasz Domagała.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL